Rodzaje zapięć w kolczykach

Dowiedz się, gdzie kupić kolczyki srebrne, wejdź na www.bizutik.pl.

Szukając kolczyków warto wziąć pod uwagę nie tylko ich formę, materiał, z którego są wytworzone, czy to jak się prezentują, ale również na zapięcie. Oto zwięzły spis często spotykanych zapięć do kolczyków:

Kolczyki bigle

Bigiel to klasyczne i najczęściej stosowane zapięcie tego rodzaju biżuterii. Jest silne i nie nie ma potrzeby użycia dodatkowych zatyczek, jak przykładowo w zapięciu na sztyft. Takie zapięcie zapewnia znaczny komfort noszenia i nierzadko jest stosowane w biżuterii art deco. Felerem bigla jest jego pokaźny rozmiar.

Kolczyki klips

Najlepsze rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie zdecydowali się na przebicie uszu. W dzisiejszych czasach dość rzadko stosowane.

Kolczyki rybka

Wygodnie jest nosić je w okresie letnim, gdy nie nosi się ubrań z wysokim kołnierzem, czapeczek ani szali.

Kolczyki bigle angielskie

Tak samo rozpowszechniony jak klasyczny bigiel, ale prościej go zapiąć, z powodu odchylanemu tylnemu zatrzaskowi. Często używa się ich przy bardziej wartościowych modelach biżuterii.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Zakładane w drobnych, zwykle złotych kolczykach. Łatwo się je zakłada i nie wymagają dodatkowej zatyczki. Kolczyki z tego typu zapięciem stosowane są nierzadko w biżuterii dziecięcej.

Kolczyki sztyft

Bardzo popularne zapięcie. Ma nikłą szansę odpięcia się, a zatyczki na zapięcie łatwo dostaniemy wszędzie. Kolczyki z tego typu zapięciem sprzedają się najczęściej. Wspaniale sprawdza się w przypadku cyrkonii i niedużych kulek.

Adres firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]