Topaz mistyczny – biżuteria na wszystkie okazje

Zobacz, gdzie nabyć mystic topaz, wejdź na https://www.mystictopaz.pl.

Niepowtarzalny blask oraz nietypowy, jak na topaz, odcień to najistotniejsze zalety topazu mistycznego, który od dawna cieszy się ogromnym uznaniem entuzjastów ozdób. Mimo że z pozoru może się wydać, iż to inny kamień, topaz mistyczny okazuje się w rzeczywistości normalnym topazem. Jego oryginalne walory są efektem specjalnej technologii produkcji – naturalny topaz jest podczas niej poddawany działaniu gorąca oraz powlekany niezauważalną warstwą kruszcu szlachetnego. To dlatego topaz mistyczny prezentuje się tak niesamowicie.

Topaz mistyczny – odcienie

Odcienie, które przybiera topaz mistyczny zależą zwłaszcza od metalu, którym jest pokryty. Najczęściej spotykany jest karmazynowy topaz mistyczny, który powstaje w kąpieli z tytanem. Chrom powoduje natomiast, że topaz przybiera fioletowy kolor, niebieski z kolei jest skutkiem podgrzania kamienia bez jakichkolwiek dodatków. Szczególnie dobre efekty daje wykorzystywanie białego topazu – zwłaszcza wydobywanego w Afryce, Brazylii czy na Syberii.

Ozdoby z topazem mistycznym

Jak już wspomnieliśmy, wspaniałe właściwości topazu mistycznego są wysoko cenione przez jubilerów. Często stosują go więc do wyrobu wisiorków, pierścionków i broszek. Wbrew stereotypom biżuteria z topazem mistycznym może być noszona częściej niż jedynie do eleganckich strojów – doskonale prezentuje się również na co dzień. Ważna okazuje się także różnorodność barw, dzięki której łatwiej można wybrać biżuterię do swojej kreacji.