Do czego służą podpory stropowe?

Skieruj się tutaj, aby kupić podpory Peri.

Podpory stropowe to typ szalunków, bez których budowa wszelkich obiektów byłaby niemożliwa. Jak się je stosuje? Dlaczego opłaca się wynająć podpory szalunkowe?

Podpory stropowe – typy i ich przeznaczenie

Pośród szalunków rozróżniamy podpory stropowe oraz deskowania ścienne i do wykopów. Ten pierwszy typ wykorzystywany jest do podtrzymywania stropów – z pomocą tego tymczasowego modułu konstrukcyjnego możliwe jest pokrycie stropu betonem i stosowne jego uformowanie. Ważną rolę pełnią również drewniane dźwigary oraz stoliki szalunkowe – niezastąpione w trakcie prowadzania robót budowlanych. Podpory szalunkowe mogą być wytworzone ze stali malowanej lub ocynkowanej ogniowo i mają opcję ustawiania wysokości, co pozwala stosować je w wielu sytuacjach. Zwykle na rynku dostępne są podpory o zakresie od 160 do 300 cm bądź od 200 do 360 cm.

Podpory szalunkowe – najpopularniejsi producenci i opcja wynajmu

Podpory stropowe charakteryzują się ogromną wytrzymałością, są również proste w montażu, a możliwości zastosowania ich w budownictwie są ogromne. Wśród wiodących producentów wyróżniamy szalunki Altrad, podpory Peri, jak również moduły produkowane przez firmy Olan, Pionart czy Hunnebeck. Na specjalną wzmiankę zasługują podpory Peri wyróżniające się prekursorskimi rozwiązaniami, imponującą jakością oraz przemyślaną konstrukcją. Podpory szalunkowe Peri są dostosowane do używania nawet w ciężkich warunkach. W dzisiejszych czasach sporo firm budowlanych decyduje się na wynajem szalunków – przystępne ceny powodują, że usługi te stają się coraz popularniejsze. Wynajęcie podpór stropowych to również oszczędność czasu.

Adres firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]