Okna energooszczędne – poradnik

Zamów okna energooszczędne.

Najbardziej istotnym elementem, o którym należy pamiętać przy ocieplaniu budynku, są odporne na czynniki zewnętrzne okna energooszczędne. Najbardziej sprawdzają się okna drewniane, które u producentów znajdziemy w różnych wersjach. Jak są wykonane i co zapewniają?

Okna energooszczędne – zwróć baczną uwagę na przepuszczalność cieplną

Drewniane okna skonstruowane są z naturalnych surowców – na przykład sosny i meranti. Cechują się doskonałymi właściwościami, dzięki czemu dorównują swoim odpowiednikom z plastiku. Ocieplając budynek przed sezonem zimowym, trzeba zwrócić baczną uwagę na szczelność okien. Gwarantuje to nie tylko komfortowe warunki wewnątrz pomieszczenia, ale również oszczędność materiałów grzewczych. Czynnik przepuszczalności cieplnej musi być optymalny (tj. niższy niż 0,8 W/m2), wówczas w budynku zapanują komfortowe warunki. Ogrzane powietrze zostaje w pomieszczeniach, a przez nieszczelności nie wpada mróz .

Okna energooszczędne – wygłuszenie niepożądanego zgiełku

Podejmując się wymiany okien zweryfikujmy następny zasadniczy detal – wskaźnik Rw. Jeśli chcemy uniknąć nieprzyjemnych dźwięków z zewnątrz – kupmy dobrze izolowane okna drewniane. Niezwykle istotne są również profesjonalne okucia okienne – dzięki nim zamknięte okno nie ulegnie rozszczelnieniu. Warto więc postawić na drewniane okna energooszczędne, ponieważ współczesna technologia zapewnia wyciszenie niepożądanego zgiełku oraz maksymalny komfort termiczny w lokalu.

Adres firmy:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]