Profile aluminiowe – lekkie, wytrzymałe konstrukcje

Chcesz kupić profile aluminiowe? Koniecznie odwiedź tę stronę.

Glin jest zaliczany do najczęściej stosowanych w budownictwie surowców. Do jego atutów zalicza się w szczególności niedużo gęstość, która sprawia, iż wyprodukowane z niego elementy nie są ciężkie – a to umożliwia wyprodukowanie mnóstwa rozmaitych konstrukcji. Ma niestety pewną wadę – w stanie czystym nie jest bardzo odporne, z tego względu w budownictwie raz pozostałych dziedzinach gospodarki wykorzystuje się zwłaszcza jego stopy, które cechują się sporą odpornością przy wspomnianej niewielkiej masie. W budownictwie najchętniej stosowanymi elementami są rury oraz profile aluminiowe. W jakich celach jednak dokładnie się je wykorzystuje?

Użycie profili aluminiowych w handlu

Profile aluminiowe to świetny surowiec do wykonywania przenośnych konstrukcji. Z ich wykorzystaniem wykonuje się na przykład mobilne estrady, stanowiska wystawiennicze oraz namioty dla sklepów czy imprezowe. Na zainteresowanie nimi w największym stopniu wpływa ich lekkość oraz wytrzymałość, ale także prostota budowania konstrukcji oraz fakt, iż bez trudu można osiągnąć dzięki nim wymagany wygląd. Pozwalają na to nowoczesne techniki takie jak malowanie proszkowe, dzięki któremu profile aluminiowe mogą być pokryte farbą o wybranym odcieniu na długi okres, gdyż nałożona tak farba jest odporna na zarysowania.

Inne przykłady użycia profili aluminiowych

Oprócz konstrukcji składanych, profile aluminiowe są stosowane również w innych dziedzinach. Doskonale zdają egzamin jako części wszelkiego typu pojazdów, sprzętu sportowego lub urządzeń. Profile aluminiowe są też stosowane przez konstruktorów w wojsku, przy wznoszeniu przeszklonych budynków, w produkcji poręczy oraz płotów, a także w przewozach samochodowych. Warto także nadmienić, że profile aluminiowe są często stosowane przez firmy wytwarzające sprzęt RTV czy gospodarstwa domowego.

Adres firmy:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]