Szalunki – bez nich wiele nie zbudujesz

Chcesz zamówić szalunki Kraków? Wejdź na https://sklep.abcszalunki.pl.

Szalunki, określane też deskowaniem, to tymczasowe konstrukcje pozwalające na wznoszenie ścian budynków. Zazwyczaj wykorzystuje się je podczas wylewania ścian betonowych – wtenczas są one potrzebne do tego, żeby odpowiednio je ukształtować i zapobiec rozlewaniu się mieszanki. Poza tym szalunki stosuje się również w trakcie stawiania budynków murowanych, gdzie ich użycie umożliwia wykonanie prześwitów na okna, drzwi oraz bramy. W tym wpisie wytłumaczymy, z czego robi się dzisiejsze szalunki i jakim sposobem mogą nabyć je inwestorzy.

Rodzaje szalunków

Najdłużej znanym rodzajem szalunków jest konstrukcja wykonana z grubych sklejek zespolonych ze sobą gwoździami albo desek drewnianych, którą można wykorzystać powtórnie po rozebraniu. Demontaż takich szalunków jest jednakże kłopotliwy – wielu inwestorów oraz wykonawców wybiera więc zastosowanie szalunków wielokrotnego użytku – struktur przeznaczonych do szybkiego i łatwego składania oraz rozkładania. Tego rodzaju szalunki mogą być wyprodukowane ze sklejki, metalu lub drewna, jak również łączyć w sobie 2 albo 3 materiały. Najczęściej jednakże wykorzystuje się sklejkę – przede wszystkim z takich gatunków drewna jak topola i brzoza, a całą konstrukcję spajają łączniki, głowice ze stali lub aluminium, narożniki i belki.

Wynajem szalunków – kiedy warto?

Przedsiębiorstwa na co dzień zajmujące się pracami murarskimi posiadają własne szalunki. Inaczej jest jednak w przypadku inwestorów, którzy zamierzają zamierzających wybudować pojedynczy obiekt czy ekip, które zwykle oferują odmienne usługi. Zakup wszystkich modułów potrzebnych do wykonania szalunku byłby całkiem nieopłacalny . Dużo rozsądniejszym wyjściem będzie wynajęcie szalunków.

Adres firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]