Budowa i zastosowanie multiswitcha kaskadowego

Tutaj kupisz multiswitch kaskadowy.

Sieci komputerowe znajdziemy już we wszystkich budynkach. O tym, czy dana instalacja jest funkcjonalna, świadczy mnóstwo parametrów. Musi rzecz jasna być bezpieczna i zapewniać wysoką czytelność transmitowanych danych, jednak równie istotna okazuje się możliwość łatwego jej powiększenia. Wykonanie dodatkowych przyłączy nie powinno być związane z potrzebą przeprowadzenia skomplikowanych prac – przez to pozostali odbiorcy nie mogliby bowiem przez pewien czas uzyskać dostępu do sieci. Na szczęście dostępne są technologie, dzięki którym skalowanie instalacji będzie szybkie oraz nieuciążliwe dla abonentów – chodzi o multiswitche kaskadowe, których wykorzystanie od niedawna wymagane jest prawem.

Działanie multiswitcha kaskadowego

Multiswitch kaskadowy pozwala na bezproblemowe skalowanie sieci. Jest to boks ze znajdującymi się na bokach gniazdami i złączami, do jakich mocowane są kable. Jeśli niezbędne będzie poszerzenie instalacji – na przykład wtedy, kiedy kolejny odbiorca wykupił usługę – musimy po prostu umieścić nowy kabel. Multiswitch kaskadowy może posiadać różne liczby wyjść dla odbiorców – najmniejsze urządzenia tego rodzaju mają osiem gniazd, ale u dostawców dostępne są również multiswitche kaskadowe z 16, 24 czy 32 złączami.

Multiswitch – który kupić?

Jak nietrudno stwierdzić, przy doborze multiswitcha kaskadowego najważniejsza jest oczywiście liczba wtyczek – dla małych obiektów może wynosić 8, jednak w dużych blokach należy oczywiście zastosować urządzenia o większej ilości gniazd. Niezwykle istotna będzie także separacja między gniazdami a wyjściami – w największym stopniu rzutuje bowiem na jakość danych. Najlepsze multiswitche kaskadowe wykazują separację na poziomie 30 decybeli. Będzie to istotne w szczególności w instalacjach kablowych niektórych dostawców cyfrowych.

Adres firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]