Kable RTV – rodzaje i ich wykorzystanie

Więcej szczegółów o kablach RTV.

Bez wydajnych instalacji nie sposób odbierać sygnału telewizyjnego lub internetowego. Jak nietrudno się domyślić, głównymi ich elementami są kable RTV. To dzięki nim osiągalne jest transmitowanie danych do kolejnych węzłów czy gniazd. Z uwagi na to, jak są one ważne, firmy montujące sieci z dużą uwagą wybierają wykorzystywane przez nie kable. Ich dobór potrafi okazać się powodem sporych problemów – przecież zależnie od warunków musimy wykorzystać inne przewody. Istotna okazuje się też ich niezawodność, gdyż instalacje powinny posłużyć przez minimum dekadę eksploatacji. Jak więc kupować kable RTV? Jakie ich typy wyróżniamy?

Klasyfikacja kabli RTV

Najchętniej stosowanym typem kabli RTV są kable światłowodowe – za ich pomocą transmituje się sygnały internetowe, telewizyjne czy telefoniczne. Jak łatwo się domyślić, przewody światłowodowe jako oś transmisji danych wykorzystują światło, które przesyłane jest po właściwie przystosowanym do tego włóknie szklanym. Poza tym stosowane są również przewody koncentryczne, które stosuje się zazwyczaj do transmisji sygnałów o małej częstotliwości. Takie przewody stosowane są zwłaszcza do przesyłu informacji bezpośrednio do klientów.

Kable RTV – jak kupować?

Jak już nadmieniliśmy, dobór kabli RTV nie będzie prosty. Dlatego ekipy zakładające te sieci najczęściej decydują się na umowę ze sprawdzonymi sklepami. Dobierając kable RTV od takiego sklepu otrzymujemy gwarancję, że złożona z nich instalacja okaże się w każdym przypadku solidna. Najlepiej postawić na ten sklep, który samodzielnie produkuje sprzedawane przez niego kable RTV. Istotne jest również to, czy ekipa sprzedająca kable RTV udziela możliwości reklamacji oraz świadczy porady w razie problemów – przecież to producent powinien najlepiej znać swój produkt i zawsze zaproponować rozwiązanie, które ułatwi zamontowanie funkcjonalnej instalacji.

Adres firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]