Skrzynka telekomunikacyjna – podstawowe dane

Dalsze informacje o skrzynce telekomunikacyjnej.

Skrzynki teletechniczne są niezbędne w każdym budynku – określa to polskie prawo. W sprzedaży znajdziemy wiele ich modeli, których struktura musi być przygotowana na każdą ewentualność. W jaki sposób dzielimy skrzynki teletechniczne i co je wyróżnia?

Skrzynka telekomunikacyjna – jakie wyróżniamy rodzaje?

Skrzynka telekomunikacyjna powinna być wyprodukowana ze wzmocnionego metalu i być wyposażona w odpowiednie otwory, które pełnią rolę wentylacyjną oraz przepuszczają sygnał Wi-Fi. W sprzedaży wyróżniamy kilka najważniejszych rodzajów skrzynek telekomunikacyjnych. Pierwszy rodzaj to skrzynka teletechniczna przeznaczona do używania na powietrzu, która musi wytrzymać ingerencje zwierząt, a także wysoką temperaturę. Inna ważna grupa to skrzynka mieszkaniowa, w której zlokalizowane są kluczowe przewody – na przykład światłowody oraz główne przyłącza sprzętów – modemy TVK, rozgałęźniki. Poszczególne urządzenia możemy zamontować np. na paski z rzepem lub specjalne taśmy instalacyjne.

Skrzynka telekomunikacyjna – różne modele

Istotnym czynnikiem jest także ochrona przed ingerencją osób trzecich do wnętrza szafki. Uniwersalne zamki doskonale spełniają swoją rolę. Bezpieczeństwo jest niesamowicie istotne ze względu na dzieci. Nie zapominajmy również o zachowaniu porządku wewnątrz szafki – w tym celu służą dedykowane komory. Na rynku znajdziemy wiele modeli szafek – mają one różne rozmiary, co sprawia, że błyskawicznie dopasujemy je do swoich potrzeb.

Adres firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]