Stacja czołowa – jak to działa?

Zobacz, gdzie kupić stację czołową.

Stacja czołowa to moduł, dzięki któremu możemy oglądać telewizję kablową oraz korzystać z internetu. To najważniejszy punkt, który skupia rozmaite sprzęty służące do właściwej transmisji sygnału telewizyjnego. Pozostałe podzespoły tworzą razem kompleksowy system antenowy. Dowiedz się, co wchodzi w skład stacji czołowej i gdzie najczęściej jest stosowana.

Stacja czołowa – w obiektach użyteczności publicznej i w spółdzielniach mieszkaniowych

Stacja czołowa to rozwiązanie używane w mechanizmach do odbioru telewizji kablowej – m.in. w apartamentowcach, pensjonatach, szpitalach a nawet w spółdzielniach mieszkaniowych. Transportuje ona sygnał do końcowych odbiorców. Profesjonalna szafka montażowa – przeznaczona zarówno do odbioru sygnału DVB-S/S2 oraz AV to jeden z zasadniczych komponentów tworzących stację czołową. Można ją precyzyjnie zaprogramować przy pomocy dedykowanego oprogramowania. Do szafki wchodzą rozmaite moduły – np. DTV AV2 czy DTV DM2/4.

Stacja czołowa – odrębne wejścia USB

Każdy z komponentów wchodzących w skład stacji czołowej ma inne przeznaczenie – transmisji sygnałów satelitarnych lub AV. Standard analogowy jest mniej doskonały niż cyfrowy – występują awarie w przesyle dźwięku i obrazu, a rozbudowa generuje duże wydatki. Większość komponentów składających się na stację czołową posiada również odrębne porty USB, które umożliwiają dodanie dowolnej zawartości. Moduły można dowolnie łączyć, uzyskując całościowy system antenowy.

Adres firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]