Digital painting – kurs pomoże ci opanować podstawy oprogramowania

Więcej szczegółów o Adobe Photoshop kurs.

Sztuka nie pozostaje w tyle i od dziesięcioleci próbuje nadążyć za cyfrowym postępem. Zdolność malowania tradycyjnymi sposobami dzisiaj nie jest już jedynym warunkiem, aby znaleźć pracę w branży gamingowej czy filmowej, ponieważ te sektory rozrywki w procesie projektowania postaci czy świata przedstawionego korzystają głównie z profesjonalnego oprogramowania. Wiedząc o tych realiach ogromna grupa młodych osób zaczynając swoją przygodę z rysowaniem niezwłocznie stara się przyswoić sobie znane programy, używane powszechnie w malarstwie komputerowym.

Współczesne programy do malarstwa komputerowego

Istnieje dużo programów wykorzystanych do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa cyfrowego. Jednym z najpopularniejszych z nich jest Photoshop od Adobe, który mimo iż powstał jako software do retuszu fotografii, w mgnieniu oka został głównym narzędzie ilustratorów i game devów. Wraz z sukcesem Photoshopa powstały inne podobne programy, jak między innymi Corel Painter, Clip Paint Studio czy ArtRage, w których przy zastosowaniu przeróżnych cyfrowych pędzli można stworzyć prace niewiele różniące się od obrazów wykonanych temperą, farbami olejnymi bądź farbami akwarelowymi. Digital painting zapewnia artystom większą wolność – twórca ma możliwość modyfikowania błędnych pociągnięć pędzla, a także ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowe farby przecież się nigdy nie kończą!

Malarstwo cyfrowe – kurs pod okiem instruktora

W zasadzie uczenie się digital paintingu toczy się podobnie jak poznawanie tradycyjnych technik plastycznych. Owszem pierwsze kroki warto postawić samodzielnie, niemniej jednak by właściwie rozwinąć swój warsztat, a jednocześnie poznać zaawansowane opcje oprogramowania oraz niezbędne triki stosowania pędzli, polecamy wziąć udział w kursie opracowanym przez wykwalifikowanego instruktora. Jeśli w sąsiedztwie twojego miejsca zamieszkania nie ma szkoły rysunku, która miałaby w ofercie szkolenie z digital paintingu, możesz kupić dostęp do różnorodnych kursów Adobe Photoshop online. Zróżnicowanie technik jakie wyjaśniają takie kursy jest rozległe i uczą one dużo więcej niż tylko podstawowych funkcji programu. Istotne jest jednakże, żeby postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online postawić na taki, który umożliwia użytkownikowi skontaktowanie się z autorem szkolenia.

Adres firmy:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]