Jakie umiejętności rozwiniesz uczestnicząc w kursie górskim?

Sprawdź informacje o zimowym kursie turystyki wysokogórskiej.

Góry są wspaniałe, a zarazem niebezpieczne. W zasadzie co kilka tygodni, a zwłaszcza w okresie, gdy wczasowicze tłumnie odwiedzają atrakcyjne miejscowości wypoczynkowe zlokalizowane u podnóży znanych szczytów, dowiadujemy się o kolejnych fatalnych wypadkach z udziałem osób, które bez właściwego wyposażenia wybrały się na wycieczkę trasą powyżej ich umiejętności. Stąd tym, którzy lubią wysokie góry i chcą nauczyć się poruszać po nich bez ryzyka, rekomendujemy zapisać się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs górski – nauka w górach w małych grupach

Najlepszym sposobem, by posiąść istotną wiedzę jest odbycie kompleksowego kursu pod okiem profesjonalistów z każdego z najistotniejszych obszarów związanych ze wspinaczką górską, czyli przewodników górskich, ratowników górskich i instruktorów wspinaczki. Pod ich okiem partycypanci kursu turystyki wysokogórskiej nauczą się m.in. poprawnego poruszania się w rakach i na rakietach śnieżnych, władania czekanem, zaznajomią się z regułami asekuracji, autoasekuracji oraz metody ratowania się przy upadku, poruszania się po szlakach wyposażonych w via ferraty, jak również w zespole linowym. Co ważne, kurs turystyki wysokogórskiej przybliża uczestnikom podstawy medycyny górskiej, orientacji w terenie i survivalu, które okazują się niezbędne w przypadku różnych nieprzewidzianych sytuacji. Kurs obejmuje także reguły poprawnego działania podczas lawiny.

Górskie szkolenia, w tym również kurs zimowej turystyki wysokogórskiej, organizuje zespół Exploruj.pl, który ma wieloletnią praktykę jako realizator ekspedycji w pasma górskie całego świata. Szkolenia prowadzone są na łonie natury (w Austrii, na Słowacji oraz w Polsce) w małych grupach, które zwykle mają nie więcej niż pięć- osób. W rezultacie przyswajanie nowych umiejętności odbywa się w komfortowej atmosferze. Szkoleniowcy mają wtedy możliwość poświęcić każdemu z uczestników szkolenia wystarczająco czasu i uwagi, aby mogli oni efektywnie opanować podstawową wiedzę, konieczną do pewnego poruszania się po górach.

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]