Nauka malowania akwarelami – zapisz się na kurs

kurs malowania akwarelami

Malowanie akwarelami jest popularną formą artystycznego wyrażania siebie i nie trzeba stawać się w tym specjalistą, żeby odczuwać z tego zadowolenie każdego dnia. Dla wielu osób jest to przecież tylko sposób na relaks po trudnym dniu w pracy lub pasja i nie dążą oni do osiągnięcia w tej sferze perfekcji. Lecz jeżeli chcesz malować coraz lepiej, opłaca się postawić na kurs malowania akwarelami.

Kurs malowania akwarelami – naucz się kontrolować te trudne farby

Akwarele to mimo wszystko nie jest proste medium. Obraz wydaje się bardzo niepozorny i bezproblemowy do uzyskania, lecz jest wynikiem kilku czynników, o których artysta-amator na ogół mało co wie. Ogromny udział w samym toku malowania ma także zbieg okoliczności – akwarele to medium, nad którym ciężko jest zapanować i nawet twórcy od lat obeznani w tej technice w żadnym razie nie mogą być przekonani o tym, iż malunek zawsze wyjdzie tak, jak chcieli. Kurs akwareli to perfekcyjne miejsce, żeby zacząć swoja przygodę z tą techniką malowania oraz zdobyć przydatne elementarne informacje nieodzowne do rozbudzenia w sobie pasji do farb akwarelowych. Wszyscy są tu mile witani, obojętnie, czy podjęli już próby z akwarelami, czy to ich pierwsze doświadczenie z tym typem farb. Instruktorzy kursu w czasie pierwszych godzin rzetelnie wyjaśniają cechy tych farb, różnorodność technik ich używania, a także rodzaje papieru, z którego korzysta się w malarstwie akwarelami i jego wpływ na końcowy wygląd dzieła.

Czy warto uczestniczyć w kursie malarstwa akwarelami?

W czasach ogólnodostępnego internetu nie ma problemu, by odnaleźć a następnie obejrzeć filmy instruktażowe, które uczą malowania farbami akwarelowymi. Niemniej jednak raczej nie będzie to jednoznaczne z udziałem w kursie malowania akwarelami prowadzonym przez profesjonalnego dydaktyka ze szkoły rysunku i malarstwa. W wartościowej szkoleniu z umiejętności artystycznych konieczne są zalecenia, które kursanci słyszą od nauczycieli w trakcie tworzenia prac. Takie korekty pomagają w szybszym tempie nabywać umiejętności, a kursant nie musi sam dochodzić do tego, jaki jego błąd przyczynił się do tego, że zamierzany efekt nie dał rezultatów jakie powinien. Co więcej nauka w grupie ludzi o podobnych pasjach tworzy przyjemną atmosferę wsparcia, które jest niezmiernie ważne w stymulacji do ciągłego rozwoju artystycznego. Uczestnictwo w merytorycznej ocenie ilustracji pozostałych kursantów, umożliwia potem rzetelnie ocenić swoje prace już ukończeniu kursu.

Adres firmy:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]