Warsztaty kulinarne dla dzieci – dlaczego warto?

Skieruj się w to miejsce, jeśli interesuje Cię aktualna oferta kursu gotowania dla dzieci.

Dzieci uwielbiają brać udział w kuchni – wybierać i przynosić składniki czy przystrajać ciasta. Chcesz rozwijać fascynację Twojej pociechy? Sprawdź kursy gotowania dla dzieci. Z tego wpisu dowiesz się, jak wyglądają takie lekcje.

Kurs gotowania dla dzieci rozwija pomysłowość małych kucharzy

Warsztaty kulinarne dla dzieci mogą brać udział maluchy w wieku od sześciu do dziesięciu lat. Podczas kursu dzieci kształtują swoją pomysłowość oraz uczą się samodzielności i co najistotniejsze – zyskują przydatne umiejętności. A po prostu świetnie się bawią. Komponowanie ulubionych smaków, wybieranie oraz mieszanie składników i ćwiczenie smacznych przepisów – całość powoduje, że dzieci chętnie eksperymentują i stają się bardziej świadome w kuchni. Dzieci poznają również reguły, jakich powinno się przestrzegać w kuchni, co korzystnie podnosi ich bezpieczeństwo w trakcie gotowania. W warsztatach asystują także rodzice, w związku z tym jest to wspaniała sposobność do spędzenia wspólnie popołudnia z dzieckiem. Rodzice mogą przyglądać się kulinarnym wysiłkom swoich dzieci, a następnie spróbować tego, co udało się stworzyć.

Jak przebiegają warsztaty kulinarne dla dzieci?

Spotkania trwają trzy godziny i organizowane są w Krakowie. W trakcie kursu uczestnicy przyrządzają danie główne oraz deser. Młodzi wielbiciele kuchennego rzemiosła mogą wybrać specjały kuchni włoskiej – przygotować smaczny makaron na słono bądź słodko, czy też podjąć próbę upieczenia pachnącej, ozdobionej świeżymi dodatkami pizzy. W czasie kursu grupa przygotowuje także przepyszny deser – mus z lodami oraz kruchym ciastem. Lekcja połączona z zabawą to znakomita metoda spędzania wolnego czasu, a samodzielne sporządzanie ulubionych dań przynosi pociechom mnóstwo szczęścia. Nawet bardzo nieposłuszne dziecko będzie z zaangażowaniem uczestniczyło w przyrządzaniu smakowitej pizzy czy dekorowaniu tortu. Warsztaty kulinarne dla dzieci nadzoruje zawodowy szef kuchni, który ma wieloletnie doświadczenie i bardzo dobry kontakt z dziećmi.

Adres firmy:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]