Czy warto skorzystać z usług firmy SEO?

Co powinieneś wiedzieć o agencji SEO?

Firmy lub administratorzy portali internetowych, którzy pragną, żeby pojawiać się na najlepszych pozycjach w wyszukiwarce, mogą to uzyskać na minimum kilka sposobów. Pierwszy, którego nie poleca się, to próbowanie starań samemu. Nie posiadając doświadczenia w zakresie SEO i nie obserwując systematycznie komunikatów o zmianach w algorytmie Google, trudno postępować dobrze i – kluczowe – efektywnie. Kolejny sposób to stworzenie etatu dla doświadczonego SEOwca, jednak nie każde przedsiębiorstwo może sobie na to pozwolić powodu braku budżetu. Trzeci sposób to podjęcie współpracy z agencją SEO. Budżet przeznaczony na takie działania można dostosować do możliwości finansowych zleceniodawcy. Zaletą współpracy z agencją SEO jest to, że oprócz specjalistów od SEO w zatrudnione są tam również osoby od grafiki, copywritingu, kodowania i kampanii Google Ads, które służą rzeczowym wsparciem w tych obszarach.

Agencja SEO – przejrzystość jej prac to podstawa

Polskich agencji SEO jest sporo. Co wziąć pod uwagę w toku doboru firmy, która poprawi naszą widoczność w organicznych wynikach wyszukiwania? Zalecamy postawić na firmę, która funkcjonuje na rynku od dłuższego czasu. Liczba firm SEO, ale również tych kreatywnych czy marketingowych, z miesiąca na miesiąc wzrasta, co nie zawsze zapewnia odpowiednią jakość usług. Współpracując z agencją, która istnieje od mniej więcej dekady, można mieć zaufanie, iż dysponuje ona ogromnym doświadczeniem i może bez trudu zaprezentować szerokie portfolio swoich uprzednich klientów. Agencje SEO nierzadko na swoich stronach posiadają zakładkę z opisem tzw. „kejsów”. Przed zatwierdzeniem umowy wypada zapoznać się ze opisy takich przypadków, aby wstępnie zobaczyć, jakich wyników można się spodziewać po danej agencji, jak również to dla jakich branż pracowała i jakie problemy udało jej się rozwiązać. Najlepsza agencja SEO to taka, której działania są przejrzyste: pisze o harmonogramie zadań na nadchodzące tygodnie, ale także przesyła sprawozdanie z przeprowadzonych działań i ich efekty.

Inny niebagatelny aspekt to spersonalizowana oferta i dostrojenie zakresu prac do profilu działalności, którą prowadzi klient agencji. Jeśli agencja SEO na zapytanie ofertowe reaguje w ciągu 15 minut, a oferta wygląda jak uniwersalny szablon, powinien to być znak alarmowy. Po otrzymaniu zapytania przedstawiciel rzetelnej agencji SEO powinien skontaktować się z zainteresowanym klientem, aby dopytać o kolejne informacje o firmie, konieczne do zaprezentowania dla niej indywidualnej oferty. To dane, których nie da się odszukać tak po prostu w internecie, jak np. informacja o prowadzonych dotychczas działaniach SEO i o ważnych dla klienta produktach czy usługach, które stara się wypromować.

Jaki system rozliczeń z firmą SEO jest właściwy?

Z nieufnością należy podejść do agencji SEO, które sugerują typ umowy z zapłatą za uzyskany wynik. W takim systemie płatność odbywa się wtedy, gdy słowa kluczowe uzyskają wynegocjowane w umowie pozycje w wynikach wyszukiwania (przykładowo wejdą do Top10 bądź do Top3). To nadal stosunkowo popularny rodzaj rozliczeń, jednak niesie ze sobą duże zagrożenie – można bowiem uzyskać błyskawiczny efekt przy pomocy naruszania standardów ustalonych przez Google. Codziennie uaktualniany algorytm dodatkowo nie ułatwia dotrzymania obietnic złożonych klientowi, z tej przyczyny solidna firma SEO nigdy nie zapewnia zdobycia konkretnych wyników. Co do ceny za współpracę z firmą SEO, to rzadko jest ona stała – zwyczajowo w pierwszych miesiącach po podpisaniu kontraktu konieczne są wyższe nakłady finansowe, aby wykonać wnikliwy audyt SEO, a potem zrealizować wszelkie przedstawione w nim prace. W kolejnych miesiącach współpracy, gdy strona zleceniodawcy jest już zoptymalizowana, wydatki na prace bywają dużo niższe.

Adres firmy:
SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

Tel.: 12 384 83 00
Mob.: + 48 600 21 20 61
E-mail: [email protected]