Wypoczynek przez wysiłek – górskie wycieczki dla aktywnych

Jeżeli ciekawi Cię korzystna oferta wycieczek dla aktywnych, skieruj się na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/wyprawy-dla-aktywnych/.

Istnieją dwie kategorie ludzi: ci, którzy czas wolny kochają spędzać na słodkim lenistwie i ci, którzy każdy urlop starają się zorganizować sobie tak, by zrobić coś wyjątkowego, czego dotąd jeszcze nie doznali. Z myślą o tych ostatnich biura turystyczne przygotowują nieszablonowe oferty wycieczek dla aktywnych.

Sposobność na nawiązanie wieloletnich przyjaźni – aktywne wyprawy

Wyprawy dla aktywnych to starannie zorganizowane kilkudniowe wycieczki dla tych, którzy chcieliby zobaczyć różne rejony świata i naszego kraju od kompletnie nowej strony. Plan takich wyjazdów jest jest pełen niesamowitych atrakcji, których typowy wczasowicz nie przeżyje z pozycji wygodnego fotela na ganku wydzierżawionej kwatery w górach. Wycieczka dla osób poszukujących nowych doświadczeń to dodatkowo perfekcyjna szansa, aby zdobyć dodatkowe umiejętności, bowiem w wielu przypadkach łączy się ze instruktażami niezbędnymi do opanowania mechanizmów przetrwania w określonym terenie. Na wycieczce w góry można m.in. dowiedzieć się, jak używać raków oraz czekana czy jak poruszać się po via ferratach. Partycypanci opanowują metody survivalu, jak również tego, co zrobić w groźnych okolicznościach, które mogą ich zaskoczyć, a więc przykładowo w przypadku lawiny. Trzeba też nadmienić, że taka wycieczka w góry nafaszerowana jest niełatwymi wyzwaniami wymagającymi ufności i współpracy między członkami grupy, co może skutkować zawiązaniem długoterminowych przyjaźni.

Wycieczki dla aktywnych – gdzie można pojechać?

Najpopularniejsze wyprawy, do których musimy wykazać się świetną kondycją fizyczną, to w głównej mierze wycieczki w góry, w tym również w góry wysokie, a kierunkiem są szczyty zlokalizowane na całym globie. Osoby bez doświadczenia w wycieczkach górskich, ale z mocną kondycją, mogą uczestniczyć np. w trekkingu po Podhalu i wejść 4 najważniejsze wierzchołki tego rejonu: Giewont, Turbacz, Babią Górę i Trzy Korony. Mogą także odwiedzić Sycylię, gdzie zobaczą wulkan Etna, sycylijskie parki narodowe i przespacerują się uliczkami malowniczych miast tej wyspy – Trapani, Katanii oraz Palermo. Lecz Stary kontynent to nie jedyne obszary, dostępne dla początkujących turystów – bez problemu dadzą sobie rade również w trakcie wycieczki na Wyspy Komodo albo w Himalaje.

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]