Korty tenisowe. Co warto nich wiedzieć

Jeżeli jesteś zainteresowany kortami tenisowymi Kraków, koniecznie zajrzyj w to miejsce.

Najbardziej popularne korty tenisowe to obiekty kryte, wyposażone w zewnętrzne lampy oraz w pełni nowoczesne. Miejsce takie musi gwarantować że sportowcy nie nabawią się groźnych obrażeń, na które wyjątkowo podatne są stawy i barki. Polecane, zwłaszcza dla żółtodziobów, jest udawanie się na miejsca o powierzchni elastycznej. Rozgrywki na trudniejszej nawierzchni możemy rozpocząć, kiedy przyswoimy większe kompetencje.

Popracuj nad swoją kondycję fizyczną na kotrach tenisowych

Korty tenisowe to wspaniała okazja do wykorzystania wolnego dnia w aktywny sposób. Aktywny tryb życia genialnie wpływa na naszą kondycję, aczkolwiek trzeba pamiętać, że czas spędzony na korcie to dyscyplina wymagająca dużej mocy mięśni, precyzji i talentu. Pod okiem doświadczonego trenera z pewnością wdrożymy się w tajniki tenisa ziemnego, chociaż pierwsze treningi na korcie mogą być problematyczne. Biorąc udział w rozgrywkach na wygodnych kortach tenisowych, zmniejszamy ryzyko pojawienia się stłuczeń. Możemy również uprawiać sport na halach zadaszonych, które przy tutejszych warunkach pogodowych są niezbędne.

Gra na kortach tenisowych nie musi być sporym wydatkiem

Sport ten od zawsze uchodzi za bardzo elitarny. Nie należy również do niedrogich, szczególnie gdy dodamy koszt nabycia tenisowego wyposażenia, ale zawsze jest wariant wypożyczenia potrzebnych rakiet. Więc jeśli chcemy trenować tylko amatorsko wybierajmy takie korty tenisowe, które umożliwiają wypożyczenie sprzętu tenisowego najwyższej jakości.

Adres firmy:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]