Najładniejsze trasy rowerowe Małopolski

Najciekawsze trasy rowerowe w Małopolsce. Uzyskaj więcej informacji na narowery.visitmalopolska.pl.

Małopolska może poszczycić się znaczącą różnorodnością geograficzną przyrodniczą i ślicznymi pejzażami. Kolosalne wrażenie robią w głównej mierze góry, jakich w Małopolsce nie brakuje – jakkolwiek nie jedynie. Dużo z efektownych miejsc wolno odwiedzić rowerem. Przedstawiamy najpiękniejsze trasy rowerowe w Małopolsce!

Małopolska na rowery! / Małopolska – trasy rowerowe / Małopolska – najładniejsze trasy rowerowe / Trasy i szlaki rowerowe – Małopolska

Trasy i szlaki rowerowe w Małopolsce są nadzwyczaj zróżnicowane. Znajdziemy tutaj również takie szlaki rowerowe, jakie są zawiłe technicznie, jak oraz trasy fenomenalne do jazdy z dzieckiem. Przykładem tej ostatniej będzie VeloKrynica, łącząca Muszynę z Krynicą. Tereny są bardzo malownicze, a trasa rowerowa odseparowana od ruchu samochodowego, co umożliwia beztroską jazdę i podziwianie pejzaży.
Jako że wymieniamy najpiękniejsze trasy rowerowe w Małopolsce, nie możemy nie nadmienić o trasie VeloDunajec, którą niektórzy nazywają wręcz wizytówką Małopolski. Po drodze napotykamy dużo atrakcji, między innymi Zakopane, Jezioro Czorsztyńskie, zamek w Nidzicy, Jezioro Rożnowskie, ale prawdopodobnie największą z nich jest wycieczka szlakiem biegnącym przełomem Dunajca. Tutejsze widoki są epokowe!
Inną trasą rowerową, jaka należy do najpiękniejszy w Małopolsce – a przy tym w najwyższym stopniu kultowych i najchętniej odwiedzanych – jest VeloCzorsztyn. Ten szlak rowerowy biegnie dookoła Jeziora Czorsztyńskiego. Jego walorem – prócz ładnych widoków (i to bez względu od pory roku) – jest kapitalna nawierzchnia i mnogość atrakcji oraz dostatnie zaplecze gastronomiczne.
Małopolska na rowery! Na zakończenie napomknijmy o jednym z najsłynniejszych szlaków turystycznych w Polsce – Szlaku Orlich Gniazd, ma on bo własny rowerowy wariant. Ten trakt rowerowy gwarantuje takie atrakcje jak malownicze ruiny zamków oraz piękna natura, lecz również przewyższenia i trudności techniczne na trasie.