Wycieczka na Kilimandżaro – tej wyprawy nigdy nie zapomnisz

Wycieczka Kilimandżaro - tutaj znajdziesz więcej informacji o korzystnej ofercie.

Zdobywanie górskich szczytów to fantazja dużej części podróżników, którzy kochają nietuzinkowe wyjazdy. Silnych wrażeń na pewno zapewni wyprawa na Kilimandżaro.

Dlaczego warto wziąć udział w wyprawie na Kilimandżaro?

Położona w Tanzanii góra Kilimandżaro jest najwyższym szczytem Afryki – osiąga prawie 6 km nad poziomem morza. Obieżyświatów przyciągają w głównej mierze zanikające już lodowce, malownicze widoki, jak również możliwość obserwacji zagrożonych gatunków zwierząt w ich rzeczywistym środowisku. W skład masywu wchodzą trzy góry stanowiące ślad po wulkanach – Uhuru, Shira oraz Mawenzi. Ekspedycja na ten szczyt Afryki wymaga solidnej preparacji – z uwagi na sporą wysokość istnieje niebezpieczeństwo wystąpienia choroby wysokościowej, a kapryśna pogoda powoduje, że dotarcie na szczyt masywu stanowi dla turystów trudne zadanie. Osoby chcące wziąć udział w wyprawie muszą wyróżniać się znakomitą kondycją fizyczną i psychiczną, które pozwolą na maszerowanie przez około 7 do 8 godzin na przestrzeni wielu dni.

O czym musimy pamiętać przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W okresie szykowania się do wyjazdu na Kilimandżaro należy poddać się obligatoryjnemu szczepieniu przeciw żółtej febrze, dzięki czemu odbierzemy tzw. Żółtą Książeczkę. Przed wyjazdem wskazane jest również wyposażyć się w medykamenty zmniejszające zagrożenie rozwoju malarii. Przed atakiem choroby ochroni też właściwa profilaktyka – używanie środków odstręczających insekty oraz zakładanie odzieży przykrywającej nogi i ramiona. A co zrobić, by uchronić się przed rozwojem choroby wysokościowej? Wyprawa na szczyt Kilimandżaro należy poprzedzić kilkudniową aklimatyzacją, która przystosuje organizm do do rozrzedzonej atmosfery.

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]