Wyprawy trekkingowe – oferta dla zaawansowanych i początkujących

Szukasz korzystnej oferty wyjazdów trekkingowych? Nie zwlekaj! Zajrzyj tutaj.

Wyprawy w góry mogą mieć wiele postaci. Od spokojnych przechadzek po łatwych trasach w bliskim sąsiedztwie domów turysty, przez wielogodzinne, piesze wędrówki po trasach plasujących się wyżej na skali skomplikowania, aż po wymagające trekkingi. Żeby uczestniczyć w trekkingach, potrzebna jest praktyka w poruszaniu się po górach (po wytyczonych szlakach, jak i poza nimi), co najmniej dobra sprawność fizyczna, a także zdolność obsługiwania sprzętu turystycznego oraz wspinaczkowego. Aczkolwiek za niejednokrotnie gigantyczny wysiłek dostajemy możliwość obcowania z dziewiczą naturą i delektowania się cudownymi widokami.

Poziomy trudności trekkingów

Stopień trudności technicznej jest uzależniony od terenów, przez które przebiegają trekkingi. Profesjonaliści klasyfikują 3 stopnie trudności pieszych wycieczek w rejony górzyste. W trekkingach pierwszego stopnia uczestniczyć mogą wszyscy, którzy wyróżniają się dobrą sprawnością fizyczną, a stan ich zdrowia nie jest przeciwwskazaniem do większego wysiłku. Drugi poziom trudności wymaga dobrej kondycji fizycznej i co najmniej podstawowej praktyki w górach – chociażby w Tatrach. Ostatni poziom to wycieczki dla uczestników z doskonałą sprawnością fizyczną, znajomością natury wysokich łańcuchów górskich i orientujących się w użyciu sprzętu, a także nieobawiających się uciążliwych warunków biwakowania w trakcie wielodniowej wyprawy.

Dokąd wybrać się na trekking?

Trekkingi można uprawiać w każdych górach. W naszym kraju entuzjaści tego typu rozrywki w najwyższym stopniu cenią sobie szlaki tatrzańskie. Jeżeli zaś chodzi o inne pasma na kontynencie europejskim, dużym uznaniem szczycą się leżące na granicy z Azją Ural i Kaukaz, Góry Przeklęte na Bałkanach, Alpy, jak również Karpaty Wschodnie. Najbardziej doświadczone w trekkingu osoby powinny natomiast spróbować swoich sił podczas wyprawy w Himalajach, Karakorum lub Andach.

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]