Wyprawy z doświadczonym przewodnikiem – o trekkingach w Himalajach

Kliknij w to miejsce, jeżeli ciekawi Cię aktualna oferta wycieczki w Himalaje.

Himalaje wspólnie ze zlokalizowanym w sąsiedztwie pasmem Karakorum to góry owiane prawdziwą legendą. Oddziałuje na to mnóstwo elementów – zwłaszcza fakt, iż są to najwyższe łańcuchy górskie na świecie i to , rzecz jasna, w tym miejscu leżą wszystkie ośmiotysięczniki. Nie można nie wspomnieć też o olbrzymiej skali trudności poszczególnych szczytów i tym, iż to właśnie te góry są areną zmagań uznanych wspinaczy z całego globu. Nie zadziwia nas zatem zainteresowanie, jakim wyprawy w Himalaje cieszą się także wśród okazjonalnych turystów.

Jak przygotować trekking w Himalajach?

Na wstępie należy zaznaczyć, iż jeśli idzie o trekking, Himalaje i Karakorum są bardzo trudnymi łańcuchami – nawet, gdy wyprawa nie wiąże się ze zdobywaniem danego wierzchołka. Przyczyną problemów bywa też sama organizacja wyjazdu – rezerwacja biletów czy otrzymanie wizy i pozwolenia. Wobec tego najodpowiedniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty firm organizujących wyjazdy w wysokie góry. Dodatkowym atutem jest piecza wykwalifikowanych przewodników (w tym tych mówiących po polsku), dzięki czemu trekking w Himalajach będzie bezpieczny także dla osób, nie posiadających doświadczenia w poruszaniu się po tak wysokich górach.

Trekking w Himalajach – najpopularniejsze szlaki

Z oczywistych przyczyn osoby po raz pierwszy przybywające w Himalaje albo Karakorum rzadko postanawiają o zdobyciu ośmiotysięcznika. Nie oznacza to jednak, że te masywy są poza ich zasięgiem, bo nierzadko organizowane są trekkingi w pobliżu takich szczytów jak Lhotse, Everest czy Shishapangma. Na uczestników tych wycieczek czeka nie tylko okazja do pokonania własnych słabości, ale także możliwość obserwacji codziennego życia Nepalczyków oraz podziwianie niesamowitych widoków, jak na przykład lodowiec Khumbu u stóp Everestu.

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]