Atak na WordPress – komu powierzyć usuwanie malware i wirusów WP?

Odwirusowywanie WordPressa - kliknij tu po dalsze informacje o tej usłudze.

WordPress okazał się w minionych latach tak wziętym CMS-em, iż liczbę witryn oraz sklepów tworzonych z jego wykorzystaniem szacuje się w tym momencie na miliony. Częstotliwość stosowania tego systemu zarządzania treścią powoduje, że strony tworzone na WordPressie są popularnym celem ataków cyberprzestępców. W przypadku zainfekowania strony złośliwym oprogramowaniem, nieodzowne będzie usunięcie wirusa z WordPressa.

Komu powierzyć czyszczenie WordPressa po atakach hakerów?

Witryna internetowa rozsyła wiadomości-śmieci? Logowanie jest niemożliwe? Obrazy na stronie zostały zmienione nie przez Ciebie? A może na stronie znalazłeś odnośniki do nieznanych Ci portali? To raptem parę z częstych przykładów wskazujących na zainfekowaną stronę. W takich sytuacjach niezbędne jest ekspresowa reakcja w celu usunięcia przyczyn infekcji i przywrócenia witryny internetowej do należytego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze szkodliwego oprogramowania czy też po atakach hakerów najlepiej zlecić ekspertom od tego typu działań, ponieważ naprawa zawirusowanego WordPressa nierzadko przekracza wiedzę ludzi, którzy codziennie parają się tylko projektowaniem sklepów i stron internetowych na tym systemie zarządzania treścią.

Usuwanie infekcji ze strony www – drobiazgowy przegląd baz danych i plików strony

Specjaliści zajmujący się usuwaniem malware ze stron zaprojektowanych w WordPressie w ramach swoich czynności naprawczych przeprowadzają gruntowne sprawdzenie plików i baz danych strony. Analizują pliki wp-config oraz htaccess, jak również kod wykorzystanych na stronie szablonów i wtyczek. W trakcie czyszczenia zainfekowanego WordPressa dodawane są na stronie dodatkowe zabezpieczenia, zmniejszające niebezpieczeństwo następnych infekcji. Jeżeli długotrwałe zainfekowanie spowodowało włączenie strony do wykazu zagrożeń (przykładowo w programach antywirusowych), po usunięciu malware z CMS-a fachowcy mogą podjąć też niezbędne czynności w celu skreślenia jej z takich katalogów. Usunięcie wszelkich skutków zainfekowania nie gwarantuje, iż analogiczny przypadek nie powtórzy się za jakiś czas, dlatego kluczowe jest cykliczne uaktualnianie CMS-a oraz stosowanych na stronie wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]