Google radzi, czym się kierować przy zatrudnianiu firmy SEO?

Zobacz, jak rozpoznać dobrą agencję SEO na https://www.youtube.com/watch?v=rlw0BTQOFow.

Gdy prowadzisz swoje przedsiębiorstwo i zakładasz dla niego stronę firmową, zapewne po czasie myślisz nad tym, co zrobić, aby była ona widoczna jak najwyżej w wynikach wyszukiwania. Jasne jest wszak, iż w dzisiejszych czasach widoczność w sieci jest jedną z podstaw sukcesu, ponieważ to właśnie tu szereg klientów pierwszy raz przeczyta o twojej działalności. Jak zatem wybrać rzetelną agencję SEO? Rekomendujemy posłuchać wskazówek profesjonalistów.

Jak znaleźć dobrą agencję SEO? Google nakręciło o tym instruktaż

Nie da się ukryć, że cały sektor usług SEO, czyli działań związanych z optymalizacją stron internetowych pod wyszukiwarki, zaistniała i nieustająco rozkwita w zasadzie tylko za dzięki wyszukiwarce Google. Mimo występowania innych opcji, jak między innymi Yahoo, Bing bądź DuckDuckGo, wciąż najistotniejsze są pozycje uzyskane w wyszukiwarce potentata z Mountain View. Każdy zatem, kto chce zyskać widoczność w sieci, powinien pracować na swoją pozycję w top 3 w Google. W przypadku branż, gdzie występuje mocna konkurencja, zazwyczaj jest to nieosiągalne bez wsparcia ekspertów z agencji SEO. Google postanowiło pomóc osobom, dla których koncepcja optymalizacji stron jest czymś zupełnie nowym, i udostępniło krótki film o tym, jak znaleźć dobrą firmę SEO.

Czym zdaniem Google charakteryzuje się dobra firma SEO?

Pracownik Google z ponad dziesięcioletnim stażem w kolejnych punktach tłumaczy, jak zidentyfikować rzetelną agencję SEO, wymieniając wśród podstawowych cech m.in.:

  • rozpoczęcie pozycjonowania i optymalizacji od gruntownego audytu strony,
  • umiejętność szacowania budżetu i czasu niezbędnego do zakończenia planowanych działań,
  • zagwarantowanie stronie opieki technicznej i prowadzenie działań nad poprawą jej użyteczności,
  • nieustanny monitoring kondycji strony oraz cykliczną analizę jej statystyk,
  • zapewnienie witrynie wsparcia technicznego i praca nad podniesieniem jej użyteczności,
  • dbałość o ogólną widoczność strony internetowej, a nie jedynie zdobywanie pozycji w wynikach wyszukiwania na określone frazy.

Pracownica Google zaznacza też, że rzetelna firma SEO nigdy nie obieca fenomenalnych wyników z dnia na dzień, gdyż optymalizacja strony internetowej jest procesem długotrwałym, nieraz dającym wymierne efekty zazwyczaj po paru miesiącach działań.