Pozycjonowanie okresowe, lokalne i long tail – różnice

Zamów pozycjonowanie stron.

Istnieją 3 kluczowe strategie pozycjonowania:
– pozycjonowanie lokalne,
– pozycjonowanie na tzw. długi ogon (Long Tail),
– pozycjonowanie okresowe.

Pozycjonowanie Lokalne

W pozycjonowaniu tego typu kluczowe jest dołączenie do frazy nazwy danej lokalizacji.
W pozycjonowaniu lokalnym można uwzględnić przede wszystkim:
– państwo (przykładowo “producent obuwia Polska”)
– miasto (“siłownia Kraków”)
– dzielnicę (“sklep odzieżowy Mokotów”)
Pozycjonowanie lokalne bardzo dobrze sprawdzi się w przypadku podmiotów lokalnych, które kierują swoje usługi tylko do odbiorców zamieszkujących w konkretnym regionie. Taka metoda pozycjonowania jest preferowania też wtedy, gdy przedsiębiorstwo ma mały budżet reklamowy i nie ma możliwości konkurować na frazy niezawierające dopasowania miejscowego, przykładowo zamiast “sklep RTV”, to “sklep RTV Kraków”.

Pozycjonowanie Long Tail, to znaczy na tzw. długi ogon

Dalszy model pozycjonowania to słuszne i przetestowane wyjście dla osób dysponujących niskim budżetem na reklamę. Dzięki należytemu dobraniu słów kluczowych, nie tylko będzie można wejść w niszę powiązaną z interesującą nas branżą, ale też koszty reklamy w Google Ads ulegną znacznej redukcji. Pozycjonowanie Long Tail to też dużo niższa konkurencja. Istotne jest także to, że coraz powszechniejszy jest trend wprowadzania skonkretyzowanych zapytań w wyszukiwarkach.
Przykłady pozycjonowania Long Tail:
– smartfon LG G6 biały,
– obuwie sportowe Adidas Runfalcon czarne sklep online,
– golarka Philips S5400 czarna.
Pozycjonowanie na długi ogon jest niesłychanie ważne zwłaszcza dla sklepów internetowych. Za pomocą tego rodzaju fraz, sklepy posiadające w swoim asortymencie bardzo obszerną ofertę artykułów mogą efektywniej piąć się na wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania.

Pozycjonowanie okresowe

Pozycjonowanie okresowe pełni specyficzną funkcję przed cyklicznymi lub jednorazowymi wydarzeniami, takimi jak Dzień Kobiet, Tłusty Czwartek lub koncert popularnego zespołu. Ten wariant pozycjonowania jest bardzo efektywny, jeżeli popularna w danym czasie fraza zostanie odkryta i wykorzystana odpowiednio wcześniej. Z reguły pozycjonowanie okresowe stosowane jest w sektorze turystyki i gastronomii. W większości wypadków powinno się zainicjować je na 2-3 miesiące przed ważnym wydarzeniem, by Google zdążyło zaindeksować nową czy też zmienioną treść strony.

Adres firmy:
SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

Tel.: 12 384 83 00
Mob.: + 48 600 21 20 61
E-mail: [email protected]