Skąd czerpać wiedzę o ciekawych atrakcjach turystycznych w Małopolsce?

Chcesz poznać ładne miejsca w Małopolsce? Koniecznie odwiedź visitmalopolska.pl.

Chociaż Małopolska to jedno z mniejszych województw w Polsce, ma ono sporo do zaoferowania zarówno odwiedzającym zza granicy, jak i z innych części kraju. Dzieje się tu dużo, stąd nieraz ciężko odnaleźć się w ogromie informacji o ciekawych zabytkach i planowanych imprezach kulturalnych czy sportowych w Małopolsce.

Najpiękniejsze miejsca w Małopolsce – poznaj serwis stworzony specjalnie dla turystów

By przedstawić wszystkim ciekawe miejsca turystyczne tego województwa, stworzono portal visitmalopolska.pl. Publikowane są tu wiadomości nie tylko o najciekawszych zabytkach oraz miejscach w Małopolsce, jak również o pokazach i imprezach kulturalnych, sportowych czy folklorystycznych organizowanych na jego terenie. Serwis prowadzi Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Czego dowiemy się na stronie? Turyści organizujący pobyt w Małopolsce już na głównej stronie dostrzegą mapkę, na której migiem odnajdą Centra Informacji Turystycznej, zabytki i muzea, jak również hotele, motele i kempingi zlokalizowane w różnych punktach województwa. Portal pomaga zorganizować wizytę na południu Polski również pod kątem logistycznym, prezentując informacje zarówno o wypożyczalniach aut i parkingach, jak i o dworcach i lotniskach. Z kolei dla tych, którzy z rozmaitych przyczyn nie mogą przyjechać do Małopolski, strona przygotował wirtualne spacery przedstawiające m.in. trasy rowerowe, urok parków narodowych i krajobrazowych czy Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO.

Przydatne rozmówki i wykaz konsulatów – niezbędne informacje dla przyjezdnych z zagranicy

Portal visitmalopolska.pl nie zaniedbuje także turystach z zagranicy, którzy chętnie przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego i mniejszych południowych miejscowości. Ciekawostki zawarte na portalu publikowane są zatem w języku angielskim, ale również w między innymi w języku słowackim, rosyjskim oraz niemieckim, francuskim. Niesłychanie przydatna dla cudzoziemców jest także sekcja Rozmówki, gdzie poznają popularne słówka i sformułowania, które pozwolą im porozumieć się z Polakami w różnych sytuacjach, w których mogą się znaleźć w czasie podróży po naszym kraju. Zagraniczni podróżnicy znajdą tu listę ambasad i konsulatów zlokalizowanych na terenie województwa małopolskiego.

Adres firmy:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego