Co to skitury? Wyprawy dla miłośników gór

Nie czekaj! Wybierz świetną ofertę skitur w dobrej cenie.

Większość turystów podróżujących w góry w okresie zimowym, jedzie tam na ogół tylko po to, aby oddać się szusowaniu na nartach lub na snowboardzie. Tymczasem nie jest to jedyny rodzaj wypoczynku, który zimą można uprawiać w górach. Ci, którzy chcą przekonać się, czy dadzą sobie radę z bardziej wyczerpującym fizycznie wyzwaniem, powinni choć raz spróbować wypraw na rakietach albo skitur.

Skitury – przeznaczone tylko dla obeznanych w górach narciarzy

W ostatnich latach turystyka narciarska przeżywa swoisty rozkwit. Coraz więcej turystów nie oczekuje już zwyczajnego wypoczynku w drewnianym, góralskim domku i okazjonalnego zjazdu z popularniejszych stoków. Ci, którzy chcą poznać góry bliżej, postanawiają doznawać ich piękna podczas stosunkowo intensywnych, a zarazem ogromnie satysfakcjonujących skitur. Terenowa jazda na nartach jest jednak przeznaczona wyłącznie dla obeznanych w górach narciarzy, którzy opanowali dobrze technikę jazdy i którzy wiedzą również jak posługiwać się rakami oraz czekanem. Dlaczego? Poruszanie się z dala od dostosowanych dla turystów tras, jest zwyczajnie o wiele trudniejsze. Potrzeba do tego również lekkich nart i butów.

Chcesz mieć pewność, czy dasz sobie radę na skiturach? Zapytaj o to organizatora!

Skitury odbywają się w licznych pasmach górskich. W Europie ulubionymi destynacjami pasjonatów turystyki narciarskiej są bezsprzecznie Pirin oraz Riła w Bułgarii i włoskie Alpy, gdzie wyśmienicie dadzą sobie radę również skiturowcy na średnim poziomie zaawansowania. turyści znad Wisły nie nie muszą jednakże ograniczać się jedynie do wypraw odbywających się na terenie Europy – na nartach można zwiedzić łańcuch górski afrykańskiego Atlasu Wysokiego– panują tam wspaniałe warunki do wypraw tego typu. W trakcie takiej skitury główną atrakcją jest możliwość zdobycia szczytu Jabal Toubkal, który położony jest na wysokości 4167 metrów n.p.m. Osoby zainteresowane udziałem w tego typu wypadzie w górach, które nie wiedzą, czy któraś z wypraw będzie adekwatna do zdobytego przez nie doświadczenia, mogą zwrócić się o pomoc organizatorów skitur i ich instruktorów.

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]