Wypełnianie zmarszczek i powiększanie ust – o zabiegach z kwasem hialuronowym

Szukasz więcej wiadomości o wypełnianiu zmarszczek? Wejdź na revitae.com.pl/zabiegi/medycyna-estetyczna/wypelnianie-zmarszczek-kwasem-hialuronowym/

Kwas hialuronowy to polisacharyd, który od dziesięcioleci wykorzystywany jest do wytwarzania kosmetyków oraz w licznych zabiegach medycznych. Kwas ten ma umiejętność wiązania ogromnych ilości wody, stąd dodawany jest powszechnie do kremów nawilżających czy peelingów. Co ważne, kwas hialuronowy występuje w organizmie człowieka, dlatego niezwykle rzadko wywołuje reakcję alergiczną. W medycynie estetycznej z kolei ten związek używany jest na ogół do wypełniania zmarszczek (zarówno głębokich, jak i płytkich), powiększania ust, a takżekształtowania owalu twarzy.

Wypełnianie zmarszczek – popularny zabieg z użyciem kwasu hialuronowego

Ostrzykiwanie kwasem hialuronowym ma na celu przede wszystkim związanie w skórze wody (jedna cząsteczka kwasu potrafi związać ponad 200 cząsteczek wody!), ale również pobudzenie komórek tkanki łącznej do wytwarzania pokaźniejszej ilości kolagenu i w efekcie doprowadzenie do tego, iż skóra znowu stanie się jędrna. Popularnym zabiegiem z użyciem kwasu hialuronowego jest wypełnienie zmarszczek, głównie tych widocznych w okolicy ust oraz nosa (czyli bruzd nosowo-wargowych), głębokich zmarszczek na czole czy bruzd przy oczodołach i wokół brody. Kwas wypełnia przestrzeń pod skórą, co sprawia, iż zmarszczka po chwili staje się niewidoczna. Do zabiegów wypełniających używa się usieciowanego kwasu hialuronowego, który jest bardziej stabilny, a w związku z tym o wiele trwalszy. Wolniej się metabolizuje, dzięki czemu efekty zabiegu są widoczne nawet przez dwa lata.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym – pełne i symetryczne warg

Poza modelowaniem twarzy oraz wypełnieniem zmarszczek, częstym zabiegiem z wykorzystaniem kwasu hialuronowego realizowanym przez kliniki medycyny estetycznej jest powiększanie ust. Decydują się na niego zwykle osoby niezadowolone z rozmiaru oraz linii ust albo których usta są niesymetryczne. Powiększanie ust kwasem hialuronowym trwa z reguły mniej więcej trzydzieści minut, realizuje się go pod miejscowym znieczuleniem, a preparat z kwasem wprowadza się w odpowiednie punkty ust za pomocą kaniuli, innymi słowy “tępej igły”. Należycie przeprowadzony zabieg skutkuje bardziej regularnymi, większymi, jednak nadal naturalnie wyglądającymi ustami.

Adres firmy:
“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce

Mob.: +48 664-029-922
E-mail: [email protected]