Czy można zamówić gram lub uncję złota lokacyjnego online?

Jesteś zainteresowany pełną ofertą sprzedaży złota? Nie zwlekaj! Skieruj się na goldbroker.pl.

Polacy sporo martwią się o przyszłość i o przygotowanie się na potencjalną “czarną godzinę”. Stąd przeważnie starają się systematycznie odkładać niewykorzystane pieniądze na lokacie czy też po prostu na koncie w banku. W ostatnim czasie jednak to rozwiązanie jest coraz mniej opłacalne – stała inflacja i słabe oprocentowanie lokat powodują, że oszczędności nie przynoszą profitu, a nawet z upływem czasu ich siła nabywcza się obniża. Nie zaskakuje więc fakt, że pojawił się popyt na nowe formy inwestycji, w tym również kupno złota lokacyjnego.

Złoto inwestycyjne – sztabki i monety bulionowe

Inwestowanie w metale szlachetne opiera się na kupieniu ich wówczas, gdy ich wartość na rynku jest niska i ich odsprzedaży, gdy ta cena podniesie się. Ale należy zaznaczyć, iż nie każdy złoty produkt jest uznawany za kruszec inwestycyjny, z tej przyczyny np. zbieranie biżuterii nie można nazwać inwestycją w złoto. To, co może być złotem inwestycyjnym jest klarownie określone przez polski prawodawstwo, w ustawie o podatku od towarów i usług. Zgodnie z obowiązującej ustawy jest to głównie kruszec próby co najmniej 0.995 w sztabkach albo płytkach. Z kolei złote monety bulionowe muszą spełnić inne przesłanki, aby być uznane za złoto inwestycyjne. Muszą mieć próbę nie mniejszą niż 0.900, być wybite po roku 1800 i co kluczowe – muszą być obowiązującym środkiem płatniczym w kraju, który je wybił. Monety bulionowe to nie numizmaty, i nie traktuje się ich jako egzemplarze kolekcjonerskie. Akty prawne podają jeszcze jedną kategorię złota lokacyjnego – złoto pod postacią papierów wartościowych.

Sprzedaż złota inwestycyjnego online – co zamówisz u polskich dostawców?

W ofercie polskich sprzedawców złota inwestycyjnego bez trudu spotkać można najpopularniejsze monety bulionowe z m.in. Chin oraz Stanów Zjednoczonych Ameryki, jak i złote sztabki. Zakupy można dokonywać również online i nie jest to oferta tylko dla największych inwestorów. Ci mniej zasobni znajdą online szeroką ofertę sprzedaży złota w pojedynczych sztabkach o wadze 5, 2, czy 1 g, jak i złotych monet o wadze 1/10, 1/4 czy 1/2 uncji trojańskiej. Nabyć można dodatkowo złoto w „combibarach” umożliwiających odseparowanie z nich, a potem odsprzedanie odrębnych płytek złota.

Adres firmy:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]