Kredyt gotówkowy – jaka wysokość?

Kredyt gotówkowy jest na pewno jedną z najczęściej wybieranych usług świadczonych przez banki. Nie ma w tym rzecz jasna nic zaskakującego, bo możemy pożyczyć tak już nieduże sumy – w wielu bankach minimalna stawka kredytu gotówkowego to pięćset złotych. Może on również być sposobem sfinansowania większych wydatków, bowiem zwykle jego maksymalna kwota to nawet 100 000 złotych, ale klienci o najwyższych zarobkach – między innymi lekarze – mogą pożyczyć nawet 500 000 złotych. Koszty kredytu gotówkowego zależą w szczególności od zdolności kredytowej wnioskodawcy i mogą wahać się od ośmiu do aż szesnastu procent. Co poza tym warto na jego temat wiedzieć?

Kredyt gotówkowy – dlaczego się opłaca?

Jak możemy wywnioskować z materiałów reklamowych, kredyty gotówkowe są dostępne dla wielu klientów. Wniosek, jaki przedkładamy jest szybko analizowany, przez co środki trafiają do nas maksymalnie po paru dniach, a dzięki niedużym restrykcjom, mogą ubiegać się o niego również klienci z niedużymi dochodami. To jednak nie znaczy, że kredyt gotówkowy zostanie udzielony każdemu, bo podobnie jak przy innych rodzajach kredytu, bank sprawdzi zdolność kredytową. Środki pozyskane korzystając z kredytu gotówkowego możemy wydać na dowolny cel – tak na kupno sprzętu AGD, jak i samochodu czy sfinansowanie zagranicznego wyjazdu.

Kredyt gotówkowy – nie bierz bez doradcy

Rozważając wzięcie kredytu gotówkowego, należy pamiętać, iż łatwo wtedy o błędy, a ich skutkiem okazują się zazwyczaj duże finansowe problemy. Z tego powodu wybór oferty powinniśmy dokładnie przemyśleć, porównując zarówno odsetki, jak i inne koszty – między innymi prowizję czy ubezpieczenie. Najlepszym pomysłem niewątpliwie okażą się zatem usługi profesjonalnego doradcy finansowego, który dobierze kredyt właściwy dla naszych zarobków, abyśmy mogli oddać go bez poważnych problemów.