Wymiana zł na euro – znajdź aktualny kurs w kantorze online

Cena euro. Uzyskaj więcej informacji.

Euro to dość młoda waluta, gdyż w postaci banknotów i monet pojawiła się w obiegu dopiero na początku XXI wieku. Jest ona dzisiaj głównym środkiem płatniczym w przeważającej części państw należących do Unii Europejskiej. Polska do tej pory nie spełnia warunków, pozwalających przystąpić do strefy euro, co nie świadczy o tym, iż jej obywatele nie korzystają z tej waluty regularnie, czy to zbierając oszczędności na koncie walutowym lub też dokonując zakupów za granicą.

Waluta euro i korzyści z jej wprowadzenia

Powszechne użycie euro w krajach przynależących do Unii Europejskiej znacznie uprościło życie milionom mieszkańców starego kontynentu, tak w sferze biznesowej, jak i osobistej. Wspólna waluta oznacza przecież mniejsze komplikacje z określeniem prawdopodobnego zysku bądź kosztu podczas planowania np. transakcji międzynarodowych, co jeszcze 20 lat temu z uwagi na nieprzewidywalne wahania kursów pomiędzy walutami nieraz mogło okazać się nieudaną estymacją. Mieszkanie w strefie euro zwiększa też swobodę podróżowania mieszkańców państw członkowskich, którzy właściwie w ogóle nie muszą pamiętać o zaopatrzeniu się w odpowiednią ilość banknotów w obcej walucie na czas urlopu za granicą. Obecnie potrzebna im po prostu ich własna karta płatnicza, a korzystając z niej za granicą, nie martwią się już wysokością spreadów nakładanych przez bank przy transakcji.

Wymiana euro na pln w kantorze internetowym – opłacalna i natychmiastowa transakcja

Polska, mimo wejścia do struktur Unii Europejskiej w maju 2004 r., póki co nie spełnia wszystkich warunków dopuszczających wprowadzenie euro jako narodowej waluty. Nie zmienia to faktu, że jako mieszkańcy kraju członkowskiego UE regularnie prowadzimy interesy i kupujemy w euro. Osoby często dokonujące transakcji w tej walucie mogą w kilka sekund poznać aktualny przelicznik euro na stronach kantorów online, a jednocześnie też szybko wymienić złotówki na euro bez potrzeby wizyty w kantorze stacjonarnym. Wymiana euro w kantorach online przez wzgląd na niższe spready jest tańsza oraz wygodniejsza, gdyż można ją zaplanować o każdej godzinie dnia (także w nocy!), a kupno waluty dokonywane jest po kursach uaktualnianych co kilka chwil, a nie – jak to z reguły ma miejsce w bankach oraz kantorach tradycyjnych – na podstawie uśrednionego kursu z ubiegłego dnia.

Adres firmy:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]