Gruntowne sprzątanie domu? Zamów wywóz starych mebli

Na http://bit.ly/2Mqkd0k sprawdzisz, komu zlecić utylizację mebli Kraków.

Każdy z nas z pewnością dobrze zdaje sobie sprawę z problemu, jakie tworzą przedmiotów, których od jakiegoś czasu już nie potrzebujemy, a których nie chcemy się pozbyć z przeróżnych przyczyn. Żeby nie zagracały miejsca w mieszkaniu, zazwyczaj przestawiamy je do piwnicy, na poddasze bądź do komórki lokatorskiej. Problem jednak w tym, że po wielu miesiącach także te pomieszczenia stają się tak zapchane, iż zwykłe ich użytkowanie okazuje się niemożliwe. Dopiero to nakłania wielu z nas do wykonania porządnego sprzątania, stanowiącego sposobność do tego, aby uwolnić się od zgromadzonych przedmiotów. Takie duże porządki nierzadko organizujemy też, kiedy kupujemy zaniedbany dom albo dziedziczymy po kimś mieszkanie. Trzeba zatem posiadać wiedzę, co zrobić ze zebranymi przedmiotami i jak bez trudu przeprowadzić wywóz starych mebli z piwnicy, mieszkania oraz strychu.

Wywóz mebli – poznaj 3 popularne rozwiązania

Śmieci takie jak połamane meble, sprzęt AGD i RTV, części stolarki okiennej czy połamane panele podłogowe lub ścienne nie powinny zostać wyrzucone do zbiornika przeznaczonego na śmieci komunalne. Jeżeli potrzebujemy je wyrzucić, do wyboru mamy parę rozwiązania. Pierwsze to odwiezienie ich na własną rękę do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli PSZOK-u – wymaga to jednakże posiadania adekwatnie dużego auta. Drugie to skorzystanie z gminnej zbiórki takich odpadów. Te przeprowadzane są na ogół raz na miesiąc – do czasu kolejnej zbiórki jesteśmy zatem zmuszeni znaleźć miejsce na przechowanie śmieci znacznych rozmiarów. Najwygodniejsze jest ostatnie wyjście – wynajęcie kontenera na śmieci, który po wypełnieniu odbierze dostarczający go podmiot. Zatroszczy się on także o zgodną z prawem utylizację jego zawartości. Firmy wypożyczające kontenery częstokroć świadczą również fachową asystę przy sprzątaniu komórki, strychu względnie całego magazynu.

Utylizacja mebli – nie tylko porzucone na wysypisku

Jeśli stare meble zostaną przewiezione do PSZOK-u lub firmy trudniącej się się utylizacją na co dzień, nie skończą spopielone ani porzucone na wysypisku. Po rozmontowaniu ich na części podstawowe i posortowaniu ich podług materiału, z którego są wytworzone, mogą być po raz kolejny przetworzone i przyczynić się do stworzenia nowych przedmiotów. Utylizacja starych mebli, a zwłaszcza drewna, z którego w przeważnie są one wykonane, sprowadza się zazwyczaj do ich przekształcenia w płyty wiórowe, które później służą do wyrobu nowych garderób, krzeseł bądź regałów.

Adres firmy:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]