Jak przygotować chrzciny dziecka?

lokal na chrzciny kraków

Dla rodziców chrzest jest pierwszym dużym rodzinnym wydarzeniem, w którego centrum będzie ich nowo narodzony potomek, stąd też starają się, by wszystko tego dnia było idealne. Organizacja chrzcin może być jednakże trudnym zadaniem, w szczególności jeśli na imprezie ma pojawić się liczna grupa krewnych oraz znajomych. Tutaj otrzymasz parę wskazówek, które pomogą ci w tym procesie.

Planowanie chrztu – możesz określić preferowany upominek dla swojego dziecka

Niegdyś chrzciny odbywały się zaraz po narodzinach malucha, nierzadko nawet w dniu połogu, z przyczyny ogromnej śmiertelności noworodków. Z upływem lat chrzciny przeobraziły się w znaczący dzień nie tylko dla najbliższej rodziny dziecka, więc są wyprawiane z reguły do roku po jego urodzinach. Umożliwia to drobiazgowe rozważenie kluczowych aspektów tej okoliczności, jak wybór ojca i matki chrzestnych, a także kościoła, w którym będzie udzielony sakrament. Wybierając w parafii dzień obrzędu należy wziąć pod uwagę, ile tygodni będzie nieodzowne na powiadomienie zaproszonych gości, a także zamówienie dla nich posiłków i noclegu, jeżeli będą przybywać do nas z daleka. W przesłanych zaproszeniach trzeba umieścić prośbę o potwierdzenie przez gości swojego uczestnictwa, co jest potrzebne do obliczenia jaką liczbę osób ostatecznie będziemy gościć. Nie bójmy się także powiadomić, jakiego podarunku oczekujemy dla pociechy. Goście przede wszystkim stawiają na zabawki, natomiast rodzicom przydadzą się bardziej praktyczne prezenty, jak np. fotelik do auta, kołderka dla dziecka czy zestaw ubrań.

Lokal na chrzest czy impreza w domu – na co postawić?

Jeszcze dwie dekady temu chrzciny urządzano przeważnie w domu rodziców dziecka, zatem nie każdy obecny podczas ceremonii w kościele mógł być zapraszany na odświętną imprezę. Teraz normą jest już obiad dla dużej grupy krewnych oraz bliskich i dalekich znajomych młodych rodziców. Analizując propozycje lokali, gdzie można urządzać przyjęcie z okazji chrztu, wybieraj te, które nie tylko zagwarantują bajecznie przystrojone pomieszczenia, ale również współdziałają z firmą cateringową, która przyrządzi menu pasujące do charakteru imprezy i która zagwarantuje kompetentną obsługę zaproszonych. Jeśli sakrament odbędzie się latem, rekomendujemy wybrać lokal na chrzciny z wejściem do ogrodu, w którym rodzina lub fotograf zrobi śliczne zdjęcia, a kilkuletni uczestnicy imprezy zamiast dąsać się przy stole mogą wybiegać się pośród zieleni. Ważny jest również taki wybór sali na chrzest, aby dojazd z kościoła do miejsca docelowego nie trwał zbyt długo, podobnie jak późniejszy transport biesiadników do domu lub wynajętego hotelu.

Adres firmy:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]