Problemy z księgowością? Zleć to biuru rachunkowemu

Skieruj się na brabis.pl, żeby dowiedzieć się więcej o ofercie biura rachunkowego Katowice.

Dopilnowanie finansów w niewielkich firmach okazuje się zazwyczaj źródłem sporych problemów. Drobne podmioty rzadko są w stanie przyjąć specjalisty na etat, zaś ich szefowie nie zawsze umieją sumiennie pokierować budżetem. Na szczęście wyjście z tej sytuacji jest łatwiejsze niż może się to wydawać – należy jedynie zdecydować się na skorzystanie z usług świadczonych przez biuro rachunkowe. Jakie konkretnie korzyści w ten sposób zyskamy? Jak otrzymać gwarancję tego, że poziom usług okaże się zadowalający?

Dobre strony korzystania z usług biura rachunkowego

Na usługi biura rachunkowego powinniśmy zdecydować się głównie z uwagi na dobro finansów. Jeśli zostawimy finanse firmy specjalistom, otrzymamy pewność, że ewentualne kontrole Urzędu Skarbowego nie skończą się nałożeniem grzywien. Pomoc oferowana przez biuro rachunkowe to również oszczędność funduszy oraz pracy – nie musimy zajmować się rachunkowością samodzielnie, ani najmować do pracy specjalisty na pełen etat. Warto także napomknąć o komforcie, jaki wiąże się z takimi usługami. Dziś nie trzeba już często jechać osobiście do biura rachunkowego, bowiem wiele kwestii można koordynować z księgowym za pośrednictwem e-maila.

Biuro rachunkowe – które okaże się najbardziej odpowiednie?

Szukając biura rachunkowego nie warto sugerować się tylko cennikiem usług – nadzwyczaj niskie ceny obsługi najczęściej zwiastują jej niską jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego sprawdźmy, czy jego specjaliści posiadają właściwe uprawnienia, przykładowo certyfikat księgowego wydawany przez Centrum Informacji Księgowej lub certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wystawiany przez Ministerstwo Finansów do 2014 roku. Dobrze też, jeżeli biuro rachunkowe poza obsługą spraw z zakresu finansów, świadczy kompleksowe usługi kadrowe, między innymi przygotowanie umów o pracę, zlecenie i dzieło, prowadzenie akt osobowych pracowników czy rozliczanie wynagrodzeń za czas choroby.

Adres firmy:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]