Remont? Budowa? Sprzątanie posesji? Zamów kontener na śmieci

Mnóstwo odpadów nie może trafić do pojemników komunalnych. Idzie tu szczególnie o te, które wytwarzamy podczas wszelkiego typu remontów, opróżniania piwnicy bądź strychu oraz odśnieżania. Śmieci takie jak gruz, stare meble, elementy okien i podłóg, śnieg lub opony powinny trafić do specjalnego kontenera podstawionego na czas przeprowadzenia robót. Jak złożyć na niego zamówienie? Który z dostępnych typów kontenera będzie w naszym przypadku najlepszym rozwiązaniem?

Kontenery – typy i objętość

Szukając kontenera, warto skupić się przede wszystkim na jego objętości. Jeśli ta będzie zbyt mała, po prostu nie pomieszczą się w nim wszystkie śmieci wygenerowane w czasie robót. Jeżeli natomiast wybierzemy zbyt pojemny kontener, poniesiemy niepotrzebne koszty – wszak cena wynajmu jest uzależniona m.in. od jego kubatury. Największe kontenery na gruz i inne odpady mają objętość dochodzące do kilkunastu m3. W większości prac remontowych w zupełności wystarczające będą jednak kontenery o objętości 6 m3 – bez trudu zmieścimy w nich gruz, zdemontowane ościeżnice i okna, a także zdjęte panele podłogowe lub płytki ceramiczne.

Kontener – w jaki sposób go wynająć?

Kontener na gruz możemy wypożyczyć od podmiotu zajmującego się transportem i recyklingiem odpadów. Przedsiębiorstwa tego rodzaju funkcjonują nie tylko w dużych polskich miastach, jak Kraków czy Warszawa, ale również w małych miejscowościach. Usługa polega na dostarczeniu kontenera pod wskazany adres. Pojemnik musi zostać napełniony w wyznaczonym w umowie okresie. Jeśli przekroczymy termin, właściciel kontenera może nałożyć na nas kolejne opłaty. Po napełnieniu wynajmujący zabiera od nas kontener wraz z zawartością, która później trafia do utylizacji.