Skanowanie i drukowanie 3D jako usługa

Nigdy wcześniej nie widziałeś tak dobrej oferty 3D druku!

Drukowanie 3D to usługa adresowana zarówno do przedsiębiorstw, jak i do osób prywatnych. Kto ją najczęściej zleca? Usługa jest adresowana głównie do projektantów CAD, konstruktorów, inżynierów, pracowników sekcji technicznych i badawczo-rozwojowych, jak również przedstawicieli pozostałych gałęzi przemysłu. Każda firma albo osoba, która potrzebuje prototypu lub modelu koncepcyjnego wydrukowanego w technologii FDM, DMLS, SLS,SLA, oraz PolyJet, może skorzystać z tej usługi, jeśli nie dysponuje własną drukarką 3D.

Przemysłowy druk 3D – jakie usługi świadczy CadXpert?

CadXpert – polski lider w obszarze profesjonalnych drukarek 3D oraz skanerów 3D – oprócz asortymentu świadczy też usługi, takie jak:
– drukowanie 3D,
– projektowanie 3D,
– skanowanie 3D
Nie licząc wyszczególnionych powyżej usług CadXpert oferuje również szkolenia (stacjonarne oraz webinary). Na stronie dystrybutora znajduje się również strefa wiedzy. Są tam zarówno merytoryczne materiały opracowane przez wykwalifikowanych specjalistów CadXpert, jak i przez producentów sprzętu do druku 3D. Firma CadXpert jest także pomysłodawcą i organizatorem konferencji Forum Druku 3D.

SLA – dokładny druk 3D detali

Wydruk 3D w technologii SLA to pierwsza, pionierska metoda wytwarzania szybkiego prototypowania. Ta technika – nazywana też stereolitografią – bazuje na fotoutwardzaniu nowych warstw płynnej żywicy promieniem laserowym. Do kogo skierowana jest usługa druku 3D metodą SLA? Do podmiotów bądź osób, które potrzebują prototypów precyzyjnych, szczegółowo odwzorowanych, z zachowaniem precyzji geometrii. To technika, która umożliwia wyjątkową rozdzielczość druku i druk bardzo wąskich elementów, wyrazistych krawędzi, detali oraz gładkiej powierzchni.

FDM – wydruk 3D modeli koncepcyjnych i prototypów

FDM to najbardziej rozpowszechniona technologia druku 3D – za jej popularnością stoi bardzo dobra relacja ceny do jakości, a także możliwość wykorzystywania materiałów w szerokiej gamie kolorystycznej. W toku druku w technologii FDM model pokrywa się kolejnymi warstwami tworzywa termoplastycznego – istnieje możliwość określenia grubości warstwy. Druk 3D FDM jest realizowany w głównej mierze przy pomocy drukarek 3D marki MakerBot i urządzeń profesjonalnych Stratasys. Tę technikę druku wykorzystują osoby, które potrzebują modeli koncepcyjnych lub prototypów.

Druk 3D w technologii SLS

Metoda wydruku 3D w technologii SLS działa na analogicznej zasadzie jak przedstawiona powyżej metoda SLA. Również tutaj dodawane są następne powłoki tworzywa – w tym przypadku są to warstwy poliamidu w proszku. Jakie są najważniejsze plusy tej technologii wydruku 3D? Technologia SLS ma pokaźne możliwości produkcyjne. Technologia spiekania laserem proszku poliamidowego gwarantuje dokładność kształtu oraz trwałość mechaniczną i chemiczną.

Adres firmy:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]