Wynajem prywatnego detektywa

Kim jest detektyw? Ta specjalność rozwija się od XIX wieku, a użycie niezwykłych i fascynujących metod dedukcji odbiło swój ślad w literaturze czego przykładem jest na przykład postać Sherlocka Holmesa. Fraza “detektyw” pochodzi z łaciny i oznacza „odkrywać”, „wykrywać”, „wyjawić”.
Praca detektywa opiera się na prowadzeniu śledztwa, podczas którego korzysta z rozumowania logicznego i innych niejawnych metod dochodzenia. Taka forma dedukcji ma na celu zidentyfikowanie właściwych wniosków w oparciu o dowody, fakty i przesłanki. Prywatny detektyw nawet prowadząc śledztwa zlecone przez klienta musi posiadać licencję, gdyż jego zeznania mogą być bardzo znaczące w sprawach sądowych czy czynnościach sprawdzających policji.

Na czym polega praca detektywa?

Korzystanie z pomocy prywatnych detektywów staje się coraz częstsze. Obecnie biura detektywistyczne prowadzone są w sposób odpowiedzialny i profesjonalny, gdzie każda charakterystyczna sugestia czy wiadomość od klienta ma znaczenie. Główny wachlarz takiej działalności to gromadzenie wrażliwych, tajnych informacji często dotyczących postępowań karnych i cywilnych, poszukiwanie mienia, osób zaginionych lub ukrywających się, ustalanie wiarygodności świadków i dokumentów, zdolności płatniczych i ubezpieczeniowych. Wysokie zapotrzebowanie na detektywów wynika z faktu, że coraz częściej jesteśmy oszukiwani, a jako strona poszkodowana ciężko jest poprzeć dowodami nasze racje i motywy. W celu ochrony własnych interesów wiele oszustw jest tuszowanych, a zeznania osób postronnych i świadków są przekłamane. Tylko dobry detektyw jest w stanie ustalić jednolitą wersję i dojść do prawdy.