Aparat do drenażu limfatycznego w domu? Teraz to możliwe!

Potrzebujesz informacji o marce CarePump? Dobrze trafiłeś!

Presoterapia to zabieg, którego zadaniem jest poprawienie obiegu chłonki w organizmie. Drenaż manualny opracował duński fizjoterapeuta w trzecim dziesięcioleciu XX wieku – to zestaw różnych chwytów terapeutycznych, między innymi ruchów okrężnych oraz czerpiących, których częstotliwość i siłę fizjoterapeuta dostosowuje indywidualnie do punktu masażu, jak i stanu zdrowia pacjenta.

Sprzęt do masażu limfatycznego – wskazania do używania

W ostatniej dekadzie w gabinetach fizjoterapeutów chętnie stosowane są aparaty do presoterapii, które symulują masaż manualny. Taki sprzęt to specjalne mankiety z komorami, które nakłada się na obrzękłe ramiona i nogi. Dzięki wtłoczeniu powietrza w poszczególne komory urządzenie uciska kończynę, pobudzając w ten sposób krążenie limfy. Istnieje multum zaleceń do zastosowania zabiegu presoterapii. To zwłaszcza zastoje oraz obrzęki limfatyczne, zwyrodnienia stawów, jak również obrzęki pooperacyjne (np. po operacji mastektomii lub tarczycy) obrzęki lub będące wynikiem urazów. Wykorzystuje się go dodatkowo w medycynie estetycznej – wspomagająco w trakcie procesu odchudzania bądź jako pomoc w niwelowaniu “skórki pomarańczowej”. Presoterapia stała się także niezwykle popularna w świecie sportu, najczęściej jako etap regeneracji po zwiększonym wysiłku.

Domowy sprzęt do presoterapii

Ogromne możliwości zastosowania aparatów do masażu uciskowego wpłynęło pozytywnie na rozwój tego sprzętu. Współcześnie osoby na co dzień korzystające z tej metody terapii mogą przeprowadzić zabieg w domu, za sprawą przenośnych urządzeń Move4, Move6 i Move8 marki CarePump. Domowe aparaty do masażu uciskowego tego producenta cechują parametry podobne do sprzętu używanego na co dzień w gabinetach fizjoterapeutycznych. Numer z nazwy modelu świadczy o ilości komór mieszczących się w mankietach – więcej przegródek to skuteczniejszy drenaż. Urządzenia CarePump są stosunkowo lekkie i kompaktowe, zatem bez problemu można spakować je w podróż, przykładowo na turniej sportowy.

Co ważne, poddanie się zabiegowi presoterapii powinno być koniecznie skonsultowane z lekarzem. Najlepiej nie postanawiać o tym na własną rękę, bowiem istnieją przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego zabiegu (to m.in. choroba nowotworowa czy zakrzepica, które warto uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]