Badania operatorów

Zajrzyj tutaj jeśli chcesz zamówić badania operatorów Bielsko Biała.

Są potrzebne jeśli chcemy stwierdzić, czy ktoś jest wstanie podjąć pracę jako kierowca widlaka lub innego pojazdu. Mimo, że wielu kandydatów podchodzi do nich z lękiem, jeśli nie mamy schorzeń psychicznych, ich zaliczenie nie powinno sprawić nam jakichkolwiek trudności. Jak zatem przebiegają badania operatorów urządzeń? Na co powinniśmy się przygotować?

Pierwsza część badania operatorów

Na początku testu potencjalny operator uzupełnia przygotowany przez specjalistę kwestionariusz. Musi w nim odpowiedzieć na pytania związane z zachowaniem w rozmaitych, zwłaszcza problematycznych sytuacjach. Po przeczytaniu odpowiedzi kandydatastarającego się o uprawnienia, prowadzący będzie potrafił stwierdzić, czy odpowiednio radzi sobie ze stresem oraz przetestować jego inteligencję i dojrzałość społeczną. Treść formularza zależy od tego, jaki zawód wykonuje ubiegający się o uprawnienia. Pierwsza część badania operatorów często wywołuje duży niepokój, jednak jej przejście rzadko jest problemem.

Psychotechniczne badania operatorów

Druga część badania operatorów wymaga wykorzystania specjalnie skonstruowanych urządzeń. Poszczególne testy badają takie cechy jak refleks oraz podejmowanie wyborów w ekstremalnych sytuacjach. Powinniśmy wiedzieć, że niekiedy ten etap badań może nie być przeprowadzony. Tak będzie, kiedy starający się o uprawnienia w rozmowie nie będzie krył gorszego nastroju lub test wykaże, iż przed wizytą w przychodni wypił napój alkoholowy. Zaplanowane działanie może być wówczas odłożone na inny termin albo – gdy powodem jest spożycie alkoholu – również odwołane.

Adres firmy:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: 608 315 680
E-mail: [email protected]