Charakterystyka różowej soli himalajskiej i soli kłodawskiej

Chcesz kupić różową sól himalajską? Odwiedź tę stronę.

Związkiem chemicznym niezbędnym do poprawnego funkcjonowania organizmu człowieka jest sól. Jakie właściwości posiada sól kłodawska oraz różowa sól himalajska? Czemu powinno się ich używać w gastronomii?

Sól himalajska – jakie mikroelementy zawiera?

Sól kuchenna to jedna z najlepszych przypraw, która wspaniale uwydatnia smak potraw. Pomimo, iż nadużywanie soli może mieć niepożądane oddziaływanie na nasze samopoczucie, to jej rozważne ilości (w granicach 6 g na dobę) są potrzebne dla poprawnego działania ludzkiego organizmu. Sól zaopatruje nas wszak w sód, czyli w pierwiastek odpowiadający za podtrzymanie optymalnego ciśnienia we krwi i gospodarkę wodną. Jednym z najzdrowszych typów soli jest różowa sól himalajska czerpana ze pokładów szacowanych na 250 mln lat. Składnik ten mieści w sobie mnóstwo wartościowych minerałów i pierwiastków, między innymi selen, wapń czy cynk, a równocześnie jest pozbawiony chorobotwórczych komponentów i zanieczyszczeń, np. toksycznych metali ciężkich. Różowa sól himalajska świetnie podkreśla smak dań i jest sprzedawana zarówno w formie niewielkich, jak i pokaźniejszych kryształków.

Sól kłodawska niejodowana – stosowana nie tylko w kuchni

Sól kłodawska niejodowana natomiast to składnik o wysokim poziomie czystości – posiada prawie 97% chlorku sodu i stanowi kapitalny dodatek do naszych kiszonek. Jest niezastąpionym źródłem żelaza, wapnia czy magnezu, innymi słowy pierwiastków koniecznych do utrzymania dobrego samopoczucia. Niejodowana sól kłodawska wydobywana jest w kopalni Kłodawa w Wielkopolsce. Nie wypłukuje się jej ze złoża, tym samym nie traci swoich własności i jest bez problemu przyswajana przez układ pokarmowy. Sól kłodawska niejodowana jest powszechnie stosowana nie tylko w gastronomii, ale także sektorze chemicznym, przemysłowym oraz w rolnictwie, kosmetyce i lecznictwie.

Adres firmy:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]