Implantologia – dlaczego warto się zdecydować?

Niegdyś osoby, które z rozmaitych przyczyn ”zgubiły” zęby, zmuszone były do tego, żeby używać sztucznych szczęk. Nie jest to jednak najlepsze rozwiązanie, gdyż protezy potrzebują czasochłonnej pielęgnacji, zaś ich noszenie nie będzie zbyt wygodne. Z tego względu tak dużym uznaniem wyróżniają się implanty, które są dużo bardziej komfortowe, lecz również wykazują sporo innych atutów. Implantologia bowiem pozwala na wypracowanie trwałych efektów, do zera ograniczając prawdopodobieństwo poluzowania implantu. Dobrze zatem powiedzieć kilka zdań o tym, jak wygląda operacja wykonania implantów zębów, które rodzaje są wykorzystywane przez dentystów implantologów i jak znaleźć lekarza, który wykona dla nas implanty zębów.

Implanty zębów – jak przebiega zabieg?

Obecnie implantologia wykorzystuje 2 rodzaje implantów – najczęściej wykonywane o długości 1 cm oraz nieco krótsze, a więc 6 milimetrów. Implant zrobiony ze specjalnego stopu tytanu jest wkręcany w dziąśle pacjenta, zaś organizm pacjenta nie odczytuje go jako ciała obcego. Nowoczesna technologia zaś pozwala na znaczne skrócenie czasu dochodzenia do siebie – chory nie odczuwa jakichkolwiek dolegliwości już po 3 miesiącach. Do tej pory musi wykorzystywać zimne kompresy, a od razu po zabiegu – wystrzegać się napojów wyskokowych, tytoniu oraz bardzo ciepłych potraw. Istotne jest też wykorzystywanie odpowiednich płukanek, które zwalczają ból i obrzęk.

Implantologia – jak znaleźć lekarza

Implantologia ma ogromny wpływ na wygodę codziennego funkcjonowania pacjentów – z tego względu bardzo istotne okazuje się to, by wybrać właściwego stomatologia. Jak jednak uniknąć przykrych pomyłek i trudności zdrowotnych? Dobrze zrobimy powierzając wykonanie implantów zębowych dentyście z dużym doświadczeniem i korzystnymi komentarzami wcześniejszych klientów. Gdzie je znaleźć? W szczególności w internecie. Po wpisaniu w Google lokalizacji gabinetu dentystycznego z pewnością znajdziemy istotne wskazówki.