Które wady można leczyć z pomocą laserowej korekcji wzroku?

Laserowa korekcja wzroku - uzupełnij swoje wiadomości!

Możliwość uprawiania sportu bez soczewek kontaktowych, dostęp do przeróżnych zawodów oraz komfort w codziennych sytuacjach – to tylko niektóre z powodów, które skłaniają pacjentów do przeprowadzenia korekty laserowej wzroku. Popularność tego zabiegu ostatnio nieustannie wzrasta, na co wpływ ma z pewnością doskonalsza technologia (i będąca jej skutkiem obniżka cen leczenia) oraz bardzo niskie niebezpieczeństwo ewentualnych powikłań. Za decyzją o wykonaniu zabiegu korekty laserowej wzroku przemawiają także względy zdrowotne. Liczne badania udowadniają wszak, że nie leczone wady wzroku mogą prowadzić do dużo poważniejszych komplikacji, bo są czwartą (zaraz po jaskrze, zwyrodnieniu plamki oraz zaćmie) przyczynę ślepoty. Zgodnie ze statystykami z krótkowzrocznością zmaga się jeden na trzech mieszkańców Europy.

Korekcja laserowa wzroku – czy warto?

Korekcja laserowa wzroku wykorzystuje możliwość kształtowania rogówki przy pomocy skupionej wiązki światła. W leczeniu miopii, poprzez spłaszczenie rogówki w jej centrum można uzyskać imponujące rezultaty. Zmniejszając jej obwód oraz unosząc środek, można natomiast usunąć problem hyperopii. W tej chwili najpopularniejszym rodzajem lasera stosowanego w trakcie zabiegów laserowej korekcji jest laser femtosekundowy, wysyłający krótkie wiązki podczerwieni. Pozwala to na wykonanie dokładnego modelowania, a równocześnie minimalizuje zagrożenie uszkodzenia pozostałych elementów rogówki. Za decyzją o wyborze tej formy leczenia wad wzroku przemawia niemało argumentów. Najważniejsze to w szczególności dokładność, niska inwazyjność, efektywność, a także minimalne ryzyko komplikacji. Wypada wspomnieć też o tym, iż zabieg nie musi być wykonywany w znieczuleniu ogólnym.

Laserowa korekta wzroku – lekarz nie zgodzić się na zabieg

Zanim zdecydujemy poddać się leczeniu laserem, warto mieć świadomość tego, że w sporadycznych przypadkach lekarz odmówi jego przeprowadzenia. Wśród najpoważniejszych przeciwwskazań wyliczyć należy zwłaszcza choroby autoimmunologiczne, posiadanie rozrusznika serca, infekcje wirusowe, ciążę i karmienie piersią, choroby oczu jak przykładowo zaćma czy nieukończony 21 roku życia.

Adres firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]