Na czym polega leczenie starczowzroczności?

Kliknij tutaj po więcej szczegółów o starczowzroczności.

Starczowzroczność, inaczej presbiopia, to jeden z naturalnych procesów powiązanych bezpośrednio ze starzeniem się. Jej oznaką jest utrata zdolności widzenia w bliży, co właściwie ogranicza możliwość czytania gazet, użycia laptopa czy smartfona, pisania oraz wykonywania szeregu innych aktywności. Presbiopia jest konsekwencją osłabienia zdolności akomodacji oka lub jej całkowitej utraty. Sposobem na poradzenie sobie z tą dolegliwością może być przepisanie okularów, jednak powoduje to pewne komplikacje. Soczewki do bliży zakłócają widzenie dali, okulary progresywne bywają przeważnie drogie, natomiast modele dwuogniskowe nie zawsze są komfortowe. Najlepszym wyjściem może być więc zlikwidowanie presbiopii w trakcie zabiegu.

Leczenie presbiopii – realizuj bez przeszkód powszednie czynności

Jak już nadmieniliśmy, korekcja starczowzroczności pozwala uniknąć wielu problemów przy podejmowaniu się koniecznych, najprostszych aktywności. Ludzie mający to schorzenie (warto podkreślić, że niekiedy pierwsze objawy presbiopii przejawiają się już po 40 roku życia) mają problemy z pisaniem lub korzystaniem z urządzeń elektronicznych, a także przemieszczaniem się komunikacją miejską (kłopoty z korzystaniem z rozkładów jazdy) czy robieniem zakupów (wręcz uniemożliwia przeczytanie ceny produktu). Na domiar tego, odwrotnie do krótkowzroczności, presbiopia nie jest równoważona przez możliwość wyraźniejszego widzenia w dali, a noszenie okularów bywa dla osób cierpiących na tę chorobę uciążliwe. Należy także pamiętać, iż wada ta się nieustannie pogłębia, a każde kolejne 2 lata lata przynoszą na ogół pogorszenie widzenia o blisko ćwierć dioptrii.

Korekcja starczowzroczności – usunięcie wady w trakcie jednego zabiegu

Poza korekcją przy użyciu szkieł korekcyjnych, możliwe jest także leczenie presbiopii z wykorzystaniem wiązki lasera. Zapewniają one trwałe efekty i wykluczają potrzebę korzystania ze szkieł korekcyjnych. Metody jak np. PRESBYMAX® są także sposobem na to, żeby w toku pojedynczego zabiegu zupełnie wyeliminować wadę w obu oczach.

Adres firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]