Przeszczep włosów to nie jedyne rozwiązanie – o zabiegu mikropigmentacji zarostu

Zajrzyj tutaj, jeśli potrzebujesz więcej informacji na temat uzupełnianiu zarostu.

Zarost od zawsze kojarzony jest z męskością, a jego stan sporo zdradza o jego właścicielu. Posiadanie bujnego zarostu wróciło do mody po kilku dziesięcioleciach popularyzowania gładkiej skóry twarzy jako standardu estetycznego u płci męskiej. To powoduje, że dla sporej grupy mężczyzn brak zarostu może stać się powodem poważnych kompleksów. Można postarać się je przezwyciężyć m.in. za sprawą zabiegu mikropigmentacji zarostu.

Spadek poziomu testosteronu, dieta i agresywna pielęgnacja a gęstość brody

Tak jak każda powierzchnia ciała także skóra twarzy może wyłysieć. Broda silnie przerzedzona lub z widocznymi plackowatymi miejscami bez włosków prezentuje się nieestetycznie i może prowadzić do niskiej samooceny. Najczęściej przerzedzenie brody jest wyłącznie rezultatem cyklu osłabienia się włosów i spadku poziomu testosteronu, co jest normalnym efektem starzenia się. Ale bywa, iż spadek poziomu hormonów androgennych występuje niespodziewanie również u panów w kwiecie wieku, co kończy się między innymi łysiejącą brodą. Intensywne wypadanie włosów to również częstokroć następstwo ich agresywnej pielęgnacji – nieprawidłowe zastosowanie akcesoriów bądź kosmetyków. Na kondycję brody istotny wpływ ma żywienie, z tego powodu mężczyźni powinni stosować dietę obfitą m.in. w witaminy z grupy B, witaminę D i E, jak również cynk, wapń i magnez. Stres również przeszkadza w wyhodowaniu gęstej brody – włosy wypadają same, a niekiedy są brutalnie wyrywane w stresowych sytuacjach.

Uzupełnianie brody specjalnym pigmentem jako alternatywa dla przeszczepu włosów

Zupełne zgolenie brody jest popularnym sposobem na zatuszowanie kłopotów z jej zapuszczeniem. Jednakże nie każdy mężczyzna czuje się dobrze bez zarostu albo pragnie go nosić, ponieważ jest przekonany, że to koryguje rysy twarzy i dodaje im „pazura”. Można zdecydować się transplantacje włosów, jednakże taki zabieg to często wydatek w kwocie około paru tysięcy złotych. Innym rozwiązaniem jest zabieg mikropigmentacji brody polegający na jej uzupełnieniu dzięki umieszczeniu w płytkich warstwach skóry nieorganicznego pigmentu. “Wytatuowane” punkty z pigmentu udają ledwie co odrośnięte włoski, a rozróżnienie elementów sztucznych od prawdziwego zarostu jest możliwe dopiero po dotknięciu skóry twarzy. Uzupełnianie brody kamufluje powierzchnię skóry dotkniętą łysieniem plackowatym czy całkowitym, pomaga wizualnie zagęścić rzadką brodę, a także umożliwia retusz linii zarostu. Powinno się jednak mieć świadomość, że efekty mikropigmentacji nie utrzymują się na stałe i utrzymują się zazwyczaj 12 miesięcy.

Adres firmy:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]