Zdiagnozowano u Ciebie AMD? Czas na terapię 2RT

Więcej informacji o leczeniu AMD Kraków.

Zwyrodnienie plamki żółtej, w skrócie AMD, to wada wzroku, która rozwija się u osób starszych i w znacznym stopniu wpływa negatywnie na jakość widzenia. Obecnie doświadczeni okuliści oferują nowoczesne sposoby korekty wzroku tej niedyspozycji. Zabieg AMD staje się drogą do przywrócenia dawnej sprawności.

Nadwaga i inne potencjalne przyczyny AMD

Plamka żółta to element siatkówki oka charakteryzujący się najwyższym zagęszczeniem fotoreceptorów – to za jej sprawą widzimy wyraźnie. Zwyrodnienie plamki żółtej jest chorobą, która manifestuje się poprzez utratę ostrości wzroku oraz zaburzenie obrazu. Wyróżniamy postać mokrą i suchą tej dolegliwości. Z AMD borykają się w głównej mierze osoby, które przekroczyły 50. rok życia, a podłoże przyczynowe wady nie zostało wciąż w pełni poznane. Przypuszcza się jednak, iż przyczyną zwyrodnienia plamki żółtej może być niewłaściwy tryb życia – przykładowo długotrwała ekspozycja na promieniowanie ultrafioletowe czy palenie papierosów, nadwaga. Istotne mogą być też czynniki genetyczne, a także różne schorzenia występujące symultanicznie, np. nadciśnienie bądź hiperglikemia. Dzisiejsza medycyna wypracowała jednakże techniki, które skutecznie leczą to schorzenie. Leczenie AMD jest wykonywane z użyciem wysokospecjalistycznego nanosekundowego lasera 3 generacji. Zabieg 2RT działa skutecznie na suchą postać AMD.

Leczenie AMD – jak przebiega?

Specjalistyczny laser oddziałuje na starzejące się komórki gałki ocznej a zarazem nie narusza fotoreceptorów siatkówki. Ten sposób leczenia jest bezpieczny, co sprawia, iż może być przeprowadzany u różnych grup chorych zagrożonych wadą albo potencjalną utratą wzroku. Technologia laserowa hamuje trwające procesy zwyrodnieniowe i aktywuje komórki do regeneracji. Zabieg 2RT polepsza metabolizm siatkówki oraz jakość widzenia. Leczenie zwyrodnienia plamki żółtej nie jest uciążliwe – w trakcie zabiegu pacjent nie doświadcza bólu. Zanim okulista przystąpi do zabiegu oko znieczulane jest miejscowo, a sam zabieg 2RT trwa tylko parę minut.

Adres firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]