Co na okna zamiast żaluzji i rolet? O okiennicach shutters

Dowiedz się więcej o shuttersach na https://skyshutters.pl.

Projektując wystrój domu, sporadycznie przeznacza się wiele czasu na okna. Zwykle decyzja pada na szablonowe aranżacje, a więc firanki i zasłony, które nieraz zestawiane są dodatkowo z żaluzjami. Aczkolwiek jest jeszcze jedno budujące sobie grono sympatyków rozwiązanie – nowoczesne okiennice ozdobne, czyli inaczej mówiąc – shuttersy.

Shuttersy – nowość w polskich domach

Nadrzędną cechą shuttersów (lub też w spolszczonym zapisie – szutersów) jest to, że lamele zainstalowane na tego rodzaju okiennicach ozdobnych poruszają się, dzięki czemu można łatwo je ułożyć w różnych pozycjach, zależnie od zachcianek mieszkańców. Wykonuje się je z polichlorku winylu (PCV), listw drewnianych, jak również z płyt pilśniowych. Shuttersy zakłada się głównie na oknach, jakkolwiek tak samo dobrze sprawdzają się na drzwiach oraz w szafach. Okiennice wewnętrzne shutters to wprawdzie element okna, który w polskich domach widuje się jeszcze dość rzadko, ale gros z nas zapewne w kinie lub w telewizji, gdyż te okiennice są często wykorzystywane na obszarach z ciepłym klimatem, czyli w krajach śródziemnomorskich oraz USA.

Zalety wewnętrznych okiennic shutters

Nie licząc tego, że shuttersy okiennice dekoracyjne shutters znakomicie wyglądają, mają one też pożyteczne funkcje. Przy ich użyciu można kontrolować użycie padającego światła: latem hamować kumulowanie się ciepła w pomieszczeniach, a w zimne – zatrzymać je przez dłuższy czas. Shuttersy pasują do rozmaitych stylów aranżacyjnych i nie ma zwykle problemów, aby umieścić je na większości okien. Produkuje oraz instaluje się je na zlecenie, co przyczynia się do tego, iż są bez wątpienia kosztowniejszym rozwiązaniem aniżeli przykładowo rolety. Shuttersy jednakże nadają pomieszczeniom niesłychanie luksusowy wygląd, przez co zwiększają wartość nieruchomości. Warto również uwydatnić, że okiennice wewnętrzne typu shutters są regulowane bez użycia linek, co posiadacze psotnych zwierzaków oraz rodzice ciekawskich dzieci, które mogłyby zaplątać się zwisające łańcuszki, uznają zapewne za sporą zaletę.

Adres firmy:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]