Lampa solna – czy warto posiadać ją w mieszkaniu?

Dowiedz się, gdzie zamówić lampę solną.

Drobne ozdoby z minerałów i kamienia od dziesięcioleci znajdują swoje miejsce na naszych półkach. Sprowadzamy je z przeróżnych wypraw po Polsce, a nieraz kupujemy impulsywnie, gdyż pasują do stylu, w jakim zaprojektowane jest mieszkanie. Sporadycznie jednak są to przedmioty funkcjonalne – na ogół służą jako zwykłe ozdoby. Minerałem, którego można jednakże użyć do produkcji obiektów używanych każdego dnia, jest sól kamienna. Wytwarza się z niej najczęściej lampy, ale nie tylko.

Lampa solna – każda z nich jest jedyna w swoim rodzaju

Lampy solne są ładne i bez problemu można je dobrać do wystroju wnętrza, gdyż kupimy je w 3 kolorach (różowym, szarym, białym) i w wielu ich zabarwieniach. Wszystkie lampy solne są jedyne w swoim rodzaju, gdyż nie ma kamieni o bliźniaczej strukturze krystalizacji oraz kształtach. Ogromnie popularne są lampy solne, których klosze charakteryzują się nie polerowaną, nie naruszoną powierzchnią. Coraz częściej jednakże rzemieślnicy parający się wytwarzaniem takich lamp, nadają im różnorodne formy, na przykład sześcianu lub piramidy.

Lampy solne a generowanie jonów ujemnych

Mnóstwo osób sądzi, że lampy solne wywierają pozytywne oddziaływanie na nasze samopoczucie. Przypisuje się im głównie właściwość jonizacji powietrza, czyli produkowania jonów ujemnych, które równoważą te produkowane przez wszechobecne sprzęty elektroniczne. Aniony poprawiają jakość powietrza i ułatwiają oddychanie m.in. jednostkom borykającym się z astmą czy alergią. Blask, jaki emitują te lampy, jest kojący i łagodny, toteż zaleca się nabycie ich ludziom, którym dokucza bezsenność albo stres, bowiem z ich pomocą można łatwiej się wyciszyć. Ale z soli kamiennej nie wytwarza się wyłącznie lamp solnych. Produkuje się z nich także prześliczne świeczniki i pojemniki na drobiazgi, a pokaźne bloki z soli kamiennej stosuje się w dekoracji domów oraz gastronomii.

Adres firmy:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]