Na co zwrócić uwagę przy montaży paneli podłogowych?

Zamów panele drewniane.

Panele podłogowe prezentują się niemal tak, jak drewniane podłogi, a kosztują znacznie mniej. Niskie ceny to nie jedyna zaleta paneli podłogowych – ich ułożenie jest bowiem banalnie proste, więc każdy upora się z tym bez pomocy fachowców. Jak więc zamontować panele podłogowe?

Jakie podłoże pod panele podłogowe?

Panele podłogowe należy montować na niezbyt wilgotnym podłożu – zawartość wody nie powinna być większa, niż 3%. Powinieneś pamiętać także o odseparowaniu paneli od podłogi – najlepiej sprawdzi się tu folia PE o grubości przynajmniej jednej piątej milimetra i wełna mineralna. Po powrocie ze sklepu nie wyjmuj paneli z opakowania – nie uszkodzisz ich, odstawiając je na czterdzieści osiem godzin – dzięki temu wszystkie wyschną. Panele i narzędzia gotowe?

Jak układać panele podłogowe?

Zabierając się za układanie paneli, nie zapominaj o najważniejszym – specjaliści polecają robić to zaczynając od rogu pomieszczenia. Przed pracą, sprawdź, czy nie mają wad fabrycznych, bowiem potem sprzedawca ma prawo nie przyjąć reklamacji. Zadbaj też o temperaturę podłogi, która musi być wyższa, niż 15 stopni Celsjusza. Montuj je prostopadle do źródła światła, a w niezbyt szerokich pomieszczeniach – w ten sposób, żeby dłuższa krawędź była równoległa do dłuższej fasady. Z połączeniem paneli, dzięki nieskomplikowanemu systemowi klików, nie będziesz miał najmniejszych problemów.

Zachowaj odstępy przy ścianach

Podobnie jak wszystkie wyroby z drewna, panele podłogowe są wrażliwe na zmiany temperatury w pokoju. Nie zapominaj więc o odstępach dylatacyjnych o szerokości przynajmniej jednego centymetra – do ich zakrycia mogą posłużyć listwy podłogowe.

Adres firmy:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]