Okiennice dekoracyjne shutters – dom w zupełnie innym stylu

Znajdź szatersy na skyshutters.pl.

Urządzając wnętrza, z rzadka przeznacza się dużo czasu na okna. Najczęściej wybiera się klasyczne aranżacje, a więc firany oraz zasłony, które niekiedy łączone są dodatkowo z żaluzjami. Jednak jest jeszcze jedno zyskujące sobie krąg zwolenników rozwiązanie – okiennice ozdobne typu shutters.

Okiennice wewnętrzne shutters – nowość w polskich domach

Głównym atrybutem shuttersów (lub też w spolszczonej wersji – szatersów) jest to, że lamele zamontowane na tego typu okiennicach wewnętrznych poruszają się, wobec tego można łatwo je ustawić pod dowolnym kątem, zależnie od fantazji lokatorów. Wykonuje się je z listw drewnianych, polichlorku winylu (PCV), jak również z płyt MDF. Shuttersy instaluje się w głównej mierze na oknach, jakkolwiek jednakowo dobrze sprawdzają się na drzwiach garderoby. Okiennice wewnętrzne shutters to wprawdzie element okna, który w w Europie domach widuje się nadal sporadycznie, ale większość na pewno kina bądź ekranu telewizora, gdyż tego typu okiennice są często używane na terenach z ciepłym klimatem, czyli w krajach śródziemnomorskich czy USA.

Plusy shuttersów

Niezależnie od tego, że shuttersy okiennice dekoracyjne shutters doskonale się prezentują, mają one również praktyczne zastosowanie. Przy ich użyciu można pasywnie regulować wykorzystanie padającego światła: latem hamować kumulowanie się nadmiaru ciepła we wnętrzach, a zimą – utrzymać je na dłużej. Okiennice wewnętrzne pasują do różnych stylów wnętrz i można umieścić je na przeważającej większości okien. Wykonuje i instaluje się je na zamówienie, co przyczynia się do tego, iż są stosunkowo kosztowniejszym rozwiązaniem aniżeli na przykład rolety. Shuttersy jednakże nadają wnętrzom bardzo elegancki wygląd, dzięki czemu zwiększają wartość posesji. Warto również zaznaczyć, iż nachylenie lameli okiennic wewnętrznych typu shutters jest ustawiane bez użycia sznurów, co rodzice ciekawskich dzieci oraz właściciele psotnych zwierzaków, które rozerwać dyndające łańcuszki, uznają na pewno za duży atut.

Adres firmy:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]