Projekty gabinetów lekarskich. O czym należy pamiętać aranżując gabinet.

Potrzebujesz sprawdzić, kto oferuje profesjonalne projektowanie gabinetów lekarskich? Na co czekasz? Koniecznie skieruj się na medicdesign.pl/.

Planowanie gabinetu medycznego to nie wyłącznie kwestia estetyki i wizerunku, lecz również wiedzy. Prawidłowo zaprojektowany gabinet musi gwarantować komfort zarówno pacjentom, jak również personelowi, ale też spełniać normy. O czym należy pamiętać, urządzając gabinet i komu warto to zadanie powierzyć?

Projektowanie wnętrz gabinetów lekarskich to nie taka łatwa sprawa

Porządnie zaprojektowany gabinet lekarski ma obowiązek spełniać parę warunków:

  • być komfortowy dla pacjentów oraz dla personelu,
  • gwarantować bezpieczeństwo świadczonych usług,
  • ładnie się prezentować,
  • spełniać standardy.

Gabinet leczniczy jako miejsce użyteczności publicznej powinien być zaprojektowany zgodnie z rozporządzeniami. To oznacza, iż:

  • minimalna powierzchnia gabinetu musi mieć 12 m2 dla indywidualnej praktyki medycznej i gabinetu stomatologicznego bądź 15 m2 dla gabinetu lekarza rodzinnego,
  • drzwi do gabinetu powinny mieć min. 95 cm szerokości,
  • łazienka powinna posiadać taką powierzchnię, jaka gwarantuje całkowity obrót wózka inwalidzkiego,
  • podłoga musi być antypoślizgowa, bez trudu zmywalna, odporna na działanie specjalistycznych specyfików chemicznych i niechłonąca środków organicznych,
  • ściany w sąsiedztwie ujęcia wodnego muszą być zabezpieczone do wysokości 1,6 m nawierzchnią trwałą i nienasiąkliwą.

Odpowiednie projektowanie gabinetów lekarskich – komu je zlecić?

Znajomość przepisów to nie wszystko. Osoby specjalizujące się w projektowaniu wnętrz gabinetów medycznych to naturalnie dzięki swojemu obszernemu doświadczeniu doskonale wiedzą, jakie materiały zastosować, aby pomieszczenie spełniało normy, a jednocześnie przedstawiało się estetycznie i zarazem możliwie jak najbardziej przytulnie. Profesjonaliści od aranżacji gabinetu medycznego mają również świadomość, jakie kolory zastosować, żeby wywołać przychylne emocje u pacjentów i personelu.

Obok estetyki nadzwyczaj ważna jest też funkcjonalność – prawidłowo oraz profesjonalnie zaprojektowany gabinet lekarski powinien być bezpieczny i komfortowy.

Adres firmy:
Medic Design
ul. Łukasiewicza 1/A16
31-429 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]