Bagażnik na relingi – zabierz na wakacje więcej bagażu

Dowiedz się, gdzie zamówić belki na relingi.

Podróż autem na wczasy wymaga znalezienia miejsca na wszelkie potrzebne podczas urlopu akcesoria. Przeważnie nie mieszczą się one w bagażniku. Po pierwsze z tego powodu, że ich ilość w przypadku także niewielkiej rodziny bywa znaczna, a po drugie, ze względu na pokaźne wymiary niektórych przedmiotów. Tu należy wspomnieć przede wszystkim o nartach i rowerach, których schowanie w bagażniku przeciętnego samochodu jest niemożliwe. Rozwiązaniem tego problemu mogą być bagażniki dachowe oraz uchwyty samochodowe dostosowane do transportu wspomnianych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – trwały montaż boxu dachowego

Pakowność auta w dużym stopniu zwiększa zamontowanie bagażnika dachowego w postaci boxu. Ten rodzaj bagażnika nie tylko zapewnia transportowanym przedmiotom osłonę przed uszkodzeniem mechanicznym oraz wodą, ale też nie wpływa znacząco na spadek osiągów pojazdu, ponieważ posiada opływową budowę. Do jego montażu niezbędne są specjalne poprzeczki samochodowe, nazywane relingami. Jeśli nasze auto nie jest wyposażone w nie fabrycznie, możemy je dokupić później. Miejmy jednakże na uwadze, by wybór modelu odpowiedniego do konstrukcji naszego samochodu oraz montaż poprzeczek powierzyć profesjonalistom. Przy samodzielnym ich założeniu umocowanie bagażnika może okazać się nietrwałe.

Uchwyty samochodowe doskonałe dla rowerów

Poza poprzeczkami do zakładania boksu dachowego, możemy też kupić specjalne uchwyty samochodowe, dzięki którym przetransportujemy samochodem deski snowboardowe, SUPy czy rowery. Uchwyty tego typu są zwykle przeznaczone do przewozu konkretnego sprzętu – gwarantują zatem maksymalny stopień bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe można zamontować zarówno w tylnej części samochodu – na haku holowniczym lub klapie, jak i na jego dachu. To pierwsze rozwiązanie jest zalecane z uwagi na to, że rowerom nie zagraża wtedy kolizja z nisko wiszącymi gałęziami, wiaduktami i tablicami.

Adres firmy:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]